Doprava ZDARMA pro objednávky s hodnotou nad 299 Kč. Platí již pouze dnes.

Kopřiva
Drcená bylina

Drcená Kopřiva si zachovává řadu účinných látek, zejména polyfenoly. Vyzkoušejte tuto bylinu na pročištění organismu nebo při potížích s močovým ústrojím. Díky širokému působení je doporučována na celou řadu neduhů. Celý popis
  = 100g        
  = / dávka

Hlavní složky a účinky Kopřivy

  • Bylina Kopřiva má blahodárný vliv na celý organismus. Oblíbená je zejména pro své povzbuzující i uklidňující účinky.
  • Kopřiva obsahuje účinné látky, jako je chlorofyl, kyseliny, třísloviny, aminy, serotonin, vitamin B1, vitamin D, fytoncidní látky a pryskyřičný sekret.
  • Pro vnitřní užití se z drcených částí Kopřivy připravuje nálev. V nálevu se vyskytují minerály, jako je mangan, železo, draslík, vápník a fosfor.
  • Kopřiva pomáhá při řadě zdravotních neduhů. Předpokládá se, že čistí močový trakt a předchází vzniku infekcí v močových cestách.
  • Nejcennější složkou v Kopřivě jsou polyfenoly, které mohou pomoct při léčbě chronických onemocnění souvisejících se záněty.

Užívání a dávkování drcené Kopřivy

Z drcených částí Kopřivy se připravuje nálev, který můžete popíjet jako čaj. Jednu lžičku sušené Kopřivy zalijte 250 ml vařící vody, zakryjte pokličkou a nechte 10 minut odstát. Poté nálev sceďte a popíjejte po doušcích. Kopřivový čaj si připravte nejlépe jednou až dvakrát denně. Nálev můžete dochutit medem. Po třech měsících si dejte od Kopřivy měsíc pauzu.

Doplňující informace

Kopřiva může dorůstat výšky až 250 cm a jak má každý z nás tu zkušenost, při doteku s pokožkou pálí. Tato rostlina pochází z Asie, Evropy a severní Afriky. Daří se jí v nížinách i na horách a mnozí ji považují za plevel, neboť se dobře šíří. Nejčastěji se Kopřiva využívá při jarní detoxikační kúře, kterou doplňte o dostatečné množství čerstvé zeleniny.

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Urtica dioica

Podobné zboží