Kotvičník zemní - Extrakt z plodů s 90% saponinů v prášku
Kotvičník zemní - Extrakt z plodů s 90% saponinů v prášku
Kotvičník zemní - Extrakt z plodů s 90% saponinů v prášku
Kotvičník zemní - Extrakt z plodů s 90% saponinů v prášku

Kotvičník zemní
Extrakt z plodů s 90% saponinů v prášku

Tribulus terrestris, Kotvičník pozemní, Rostlinná viagra, Puncture vine, Puncture weed, Caltrop, Cathead, Yellow vine, Goathead, Gokshura, Burra gokharu
Produkt z Číny

Kotvičník zemní, také velmi dobře znám jako Tribulus terrestris, je východoasijská bylina rostoucí především na písčitých podložích u pobřeží. Její účinky jsou nechvalně známé především u sportovců, ale i také ostatních lidí, kterým dodává vitalitu pro každý den. Celý popis
Kotvičník zemní je jednoletá poléhavá bylina, které bychom si na první pohled ani nevšimli. Dorůstá se 60 centimetrů a jediné výrazné jsou na ní květy, které jsou pětičetné a žluté. Účinky Tribulusu terrestris, jak je odborně označován, jej vyzdvihly to všeobecného povědomí, díky kterému se nyní hojně pěstuje po celém světě. Není divu, jeho pěstování je nenáročné, díky čemuž ho můžeme mít na své zahrádce i my. Více nás však budou zajímat především jeho účinky na náš organismus, které jsou přinejmenším blahodárné.

 

Kotvičník, obliba sportovců
Mezi sportovci je používání kotvičníku naprosto běžné. Tribulus terrestris totiž navozuje příjemnou náladu, doplňuje energii a dodává vitalitu. Nejvíce používaný je ve fitness a bodybuildingu. Zde se využívá jeho funkce na svalový tonus. Má však opodstatnění i ve všech ostatních sportech.

 

Aktivní látky Tribulusu
Nutriční hodnoty, jakými jsou například obsah tuku, cukrů a ostatních látek můžeme u extraktu vynechat. Obsah je totiž u indikovaného množství tak malý, že je zanedbatelný. Co bychom si ale rozhodně měli zmínit jsou tak fytosteroly. Jedná se o steroly obsažené v rostlinách. Tyto sloučeniny jsou považovány za přírodní anabolické steroidy. Z fytosterolů jsou nejdůležitější Saponiny a z nich zase Protodioscin. Tato látka je považována za nejdůležitější látku kotvičníku. Krom zmíněných ve složení narazíme i na alkaloidy, sapogeniny, vitamín C, nebo pryskyřice.

 

Positivní účinky Kotvičnínu zemního
kotvičník působí všeobecně blahodárně na náš organismus. Přináší vitalitu, elán, ale i zvýšení libida, nebo sexuální výdrž. Díky tomu je velmi oblíbený u mužů v pokročilém věku, kde má také nejlepší účinky. Nutno dodat, že čím víc máme svých hormonů, tím méně nám v tomto ohledu Tribulus terrestris pomůže. Každopádně vitalitu a elán přidává tak jako tak.

 

Vedlejší účinky užívání Kotvičníku
Za léta užívání se neprokázaly žádné zásadní vedlejší účinky při užívání kotvičníku za předpokladu, že budeme dodržovat dávkování. Nemělo bychom však užívat kotvičník nalačno, mohli bychom si způsobit žaludeční nebo střevní potíže. Tribulus terrestris se nedoporučuje těhotným ani kojícím ženám.

 

Tribulus terrestris pro ženy?
ženy užívající Kotvičník zemní nejsou žádnou výjimkou, ačkoli se jedná spíše o produkt pro pány. Na ženy má Tribulus terrestris podobné účinky jako na muže. Také dokáže zvednou vitalitu, nebo dodat potřebný elán.

 

Jak užívat Kotvičník zemní v prášku
Forma prášku má velmi jednoduché použití. Bohatě postačí rozmíchat 1-3g kotvičníku ve vodě, nebo ho přimíchat například do shaku, smoothie, nebo jogurtu. Je to na Vás.
Tribulus terrestris, Autor: Forest a Kim Starr Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0