Sortiment

Kotvičník (Tribulus)
Prášek z plodů

Kotvičník (Tribulus) - Prášek z plodů
Kotvičník (Tribulus) - Prášek z plodů
Kotvičník (Tribulus) - Prášek z plodů
Kotvičník (Tribulus) - Prášek z plodů
Kotvičník (Tribulus) - Prášek z plodů
Plody kotvičníku jsou zásobárnou účinných látek, které pomáhají našemu tělu Celý popis
  = 50g        
  = / dávka

Hlavní přednosti

  • Dobrá rozpustnost
  • Působí na tvorbu testosteronu
  • Vhodné pro muže

Kotvičník zemní je jednoletá poléhavá bylina z čeledi kacibovitých s jasně žlutými kvítky. Pochází pravděpodobně z písečných mořských pobřeží Číny a Japonska. Léčilo se s ní již v Číne, Indii a Mezopotámii. Za popularizací kotvičníku zemního dnes stojí bulharští vědci.

Znáte ho, pokud se věnujete posilování. Suplementy z něj vyrobené se běžně prodávají pod latinským názvem rostliny - Tribulus terrestris.

Složení

Vliv na hormonální rovnováhu mají fytosteroly, konkrétně steroidní saponiny (furostanol, furostenedion, protodioscin, protogracilli a sapogenin diosgenin). Kromě nich obsahuje alkaloidy (harman,harmin), flavonoidy, třísloviny a vitamín C. Největší koncentrace látek se nalézá právě v oplodí. Patří mezi slabé inhibitory MAO. Pokud byste měli sami dostatek pohlavních hormonů a v tomto směru by vám nijak neprospěl, můžete se těšit minimálně na příjemnou náladu jako po šálku dobrého zeleného čaje, způsobenou serotoninem.

Dávkování

Tribulus terrestris se doporučuje připravovat ve formě odvaru, aby vzácné látky nepřišly na zmar. Kotvičník zemní v množství 3-8 gramů zalijeme hrnkem vařící vody a poté vaříme minimálně 40 minut ve vodní lázni. Nedoporučuje se pít nalačno. Efekt se projeví až po pár dnech pravidelného popíjení a po vysazení také odeznívá postupně.

Tribulus jako prášek se užívá 2x denně. 1 čajovou lžičku (2-3 odměrky 1g) zalijeme malým množstvím vody a mícháme tak dlouho, dokud nám z toho nevznikne pasta. Poté dolijeme libovolnou tekutinu a zředíme. Odvar z prášku má obdobnou přípravu. 1 čajovou lžičku zalijeme horkou vodou a promícháme. Užíváme 2x denně. Kotvičník si můžete zakoupit i ve formě 40% extraktu. Tento extrakt je 40% koncentrát připravený laboratorně ze sušeného kotvičníku.

Tribulus terrestris, Autor: Forest a Kim Starr Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0

Země původu

Skvělý tip     

Dá přidávat do 100 % brusinkového juicu bez cukru což velmi příznivě ovlivňuje močové cesty, ledviny a celkově mužskou reprodukci. A lze jej kombinovat a přidávat do proteinů s vysokou biologickou hodnotou, což je velmi populární u vyznavačů fitness a sportovců.

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Pro více informací navštivte náš herbář, nebo informace vyhledejte na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.