Kratom
Green Bali Prášek z listů

Kratom je strom, rostoucí v Thajsku, Indonésii, ale i dalších zemích. Celý popis

Při vyřčení slova Mitragyna speciosa mnoho lidí nic nenapadne. Je to škoda, jelikož se jedná o Kratom. Co je kratom? Jedná se o strom, který roste především v Indonésii, Thajsku a Malajsii. Mohli bychom na něj narazit i ve Vietnamu, ale tam je jeho výskyt řidší. Pyšní se velkým vzrůstem maximálně 30 metrů, většinou však měří mezi 20 až 25. Má velmi košatou korunu, která může mít v průměru až 5 metrů. To, co nás zajímá nejvíce jsou jeho listy. Jsou velké a jemně zašpičatělé. Na délku mají tradičně cca 20-25 centimetrů a na šířku kolem 15. V listech si můžeme povšimnout jemných žilek různých barev. Právě podle nich rozlišujeme, o jaký Kratom se jedná. Celkem rozeznáváme 4 barvy Kratomu - zelenou, červenou, žlutou a bílou.

Kratom vyžaduje tropické klima, vlhkost a přístup slunečního světla po celý rok. I proto je těžké ho vypěstovat v našich podmínkách. Nesnáší mráz a při prvních poklesech teplot většinou umírá.

Jaké látky obsahuje Kratom?

Kratom je bohatý na alkaloidy. Nalezli bychom jich v něm opravdu mnoho avšak jen jeden je ten nejdůležitější. Jmenuje se Mitragynin a tvoří až 66% obsahu alkaloidů.

Účinné látky

  • 7-hydroxymitragynin
  • Alkaloidy
  • Mitragynin
Země původu

Podobné zboží