Kratom
Green Elephant Thai Prášek z listů

Indonésie, Thajsko, ale i například Papua, Vietnam, nebo Malajsie jsou místem výskytu jednoho stromu. Ten je znám a spoután divokou historií, která jej málem zahubila. Ano, mluvíme o Kratomu. S latinským názvem Mitragyna speciosa a výškou až 30 metrů je často dominantou tamější přírody. Jednoduše bychom Kratom poznali podle jeho velkých listů, které mohou být až 30 centimetrů dlouhé a 20 centimetrů široké.

Tento druh je pojmenován Elephant právě kvůli velikosti jeho listů. Ty jsou enormně rostlé do délky až 50 centimetrů, což je opravdu mnoho.

V minulosti byl Kratom ohrožen působením člověka a především thajské vády, které jej chtěla kompletně vyhubit, protože jí upadaly obchody s opiem. Navzdory tomu se Kratom udržel a dnes jeho pěstování vzkvétá.

Jeho původ je zaznamenán tisíce let zpět v historii. Byl a je podstatnou součástí lidového léčitelství. Dokonce o něm panuje legenda, která praví: Otec radši provdal svou dceru za člověka, který užíval Kratom, než za toho, která byl na marihuaně, či opiu. Kratom totiž neovlivňuje úsudek, ani chápání. Jistě nás zajímá, jaké látky v Kratomu jsou ty nejdůležitější.

Co to způsobuje?

Kratom obsahuje spoustu alkaloidů, které byly zkoumány především v 70. letech. Nejvýznamnějším z nich je tak zvaný Mitragynin, kterého v Kratomu nalezneme až 66%.

Účinné látky

  • 7-hydroxymitragynin
  • Alkaloidy
  • Mitragynin
Země původu
Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Ithang, Thom, Kakuam, Mitragyna speciosa

Kategorie produktu
UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.

Podobné zboží