Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Kratom
Green Maeng Da Kapuas Hulu Prášek z listů

Zelený Kratom z listů speciálně šlechtěné odrůdy stromu Mitragyna speciosa s názvem Maeng Da. Zaujme vyváženým poměrem alkaloidů mitragyninu a 7-hydroxymitragyninu. Celý popis

Co že to ten Kratom vlastně je? Je to jemný prášek, který vzniká sušením a drcením listů stromu Mitragyna speciosa, který patří do stejné čeledi jako kávovník. Roste v nížinných tropických deštných lesích Indočíny a jihovýchodní Asie. V chladnějších a sušších oblastech se mu nedaří, v Evropě byste ho tak hledali marně. Proto byl až do 19. století velkou neznámou.

Až díky kolonizaci popsal strom nizozemský botanik Pieter Willem Korthals a zapříčinil se o značný nárůst jeho popularity. Věda se o Kratom začala zajímat ale až o téměř sto let později, konkrétně v 70. letech 20. století. Při zkoumání složení odhalila přes 20 různých alkaloidů z nichž 2, mitragynin a 7-hydroxymitragynin, jsou pojmenované přímo po stromu samotném, protože se jednalo o úplně nové sloučeniny.

Kratom dělíme na 4 základní druhy: červený, bílý, zelený a žlutý. Toto rozdělení vzniklo podle barevného žilkování na listech, které se liší v závislosti na druhu i stáří stromu. Rozdíly nejsou jen v barvě, ale také v obsahu alkaloidů. Těch má Zelený Kratom ze všech druhů nejvyváženější poměr. Pro jeho výrobu se sbírají listy z vyzrálých stromů, které se následně šetrně suší. Tento Kratom je vyrobený ze speciální odrůdy Maeng Da, která se šlechtí jen v několika oblastech na světě.


Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Mitragyna speciosa

Podobné zboží