Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Kratom je tropický strom, vyskytující se především na území Indonésie a Thajska. Latinsky bychom ho mohli znát pod jménem Mitragyna speciosa. Jedná se o až 30 metrů vysoký strom kvetoucí bílými květy zabarvenými do žluta, koruna má průmět až 5 metrů. Jeho listy jsou plné účinných látek. Jsou to právě oni, díky kterým Kratom poznáme bez problémů. Mohou být až 30 centimetrů dlouhé a 20 široké. Nacházejí se na nich jemné žilky různých barev, ale o těch až za chvilku. Co se týče botanického zařazení, je Kratom podobný kávovníku. Patří do rodiny Rubiaceae.

Nejvíce vyhovují Kratomu tropické oblasti Indonésie a Thajska. Zde vyhledává humusovité podloží s dostatkem vláhy a tepla. Pokud bychom se ho snad rozhodli pěstovat v našich podmínkách, nezapomeňme, že není mrazuvzdorný. První nižší teploty jej zahubí. Jinak je stálezelený, jeho listy mají tendenci opadat pouze za velkého období sucha.

Jaké látky jsou v kratomu hlavní?

Kratom obsahuje mnoho alkaloidů - více než dvě desítky. Nejdůležitější z nich je však tak zvaný Mitragynin, který tvoří až 66% všech alkaloidů v Kratomu.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Ithang, Kakuam, Thom, Mitragyna speciosa

Země původu

Podobné zboží