Kratom
White MaengDa Kapuas Hulu Prášek z listů

Kratom, Mitragyna speciosa, jak bychom ho mohli pod jeho latinským názvem zaregistrovat, je tropický strom dorůstající se do výšky až 30 metrů. jeho domovinou je především Thajsko, Malajsie a Indonésie, ačkoli bychom na něj mohli narazit například i ve Vietnamu. Poznali bychom ho jak podle vzrůstu, tak i podle mohutné koruny, která má velmi často v průměru i 5 metrů. Dalším poznávacím znamením jsou velké listy. Ty mohou mít na délku až 30 centimetrů a na šířku 15-20. Záleží o jaký Kratom se jedná. Hraje zde roli jak původ, klima, tak i barvy žilek v listech. Celkem rozeznáváme 4 barvy - zelenou, žlutou, červenou a bílou. Kratom potřebuje ke svému růstu dobré klima. Tropické teploty, ostré slunce, dobrou vlhkost i zeminu. Je velmi náchylný na změny teplot, proto je problém jej pěstovat v našem podnebí.

Poprvé byl popsán botanikem jménem Pietro Wileme Korthas, který se zanedlouho stal vášnivým sběratelem, pěstitelem a recenzentem tohoto úžasného stromu.

Nebyl však zdaleka prvním, kdo se ve stromu vzhlédl. Kratom patří do místního léčitelství již dlouhá tisíciletí. Používal se při tvrdé práci na polích, ale i jako lék. Dokonce pomáhal při odvykání závislých na opiu. Zřejmě i proto se přestal začátkem 20. století thajské vládě líbit. Tak se rozhodla pro jeho likvidaci. Kratom byl dlouhá léta vypalován, kácen a huben. Málem už to vypadalo, že o něj přijdeme. Naštěstí se situace změnila a likvidace Kratomu ustala. Díky tomu si můžeme dopřát i Kratom z Thajska.

Látky zodpovědné za účinky

V 70. letech se věnovalo Kratomu poměrně dost času. Zkoumalo se složení, účinky a tak dále. Díky tomu se přišlo na to, že nejdůležitější látkou je alkaloid Mitragynin. Ten tvoří až 66% obsahu alkaloidů.

Země původu
Kategorie produktu
UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Ithang, Thom, Kakuam, Mitragyna speciosa

Podobné zboží