Máme jeden z nejkvalitnějších Kratomů v ČR. Obsah mitragyninu v našem Kratomu je necelých 1,5 %. Konkurenční Kratomy mají většinou pouze kolem 1 %. Podívejte se na výsledky laboratorního testování našeho Kratomu.
Sušené listy tropického stromu Mitragyna speciosa známe v Evropě pod názvem Kratom. V Asii, kde se mu nejvíce daří, se mu říká kadamba, puri, keton i dalšími názvy. Co etnikum, to bez nadsázky vlastní jméno. Dospělé stromy dorůstají do výšky 25 metrů s průměrem kmene okolo 1 metru. Listy jsou velké nejčastěji kolem 20 cm. Zajímavostí na listech je jejich žilkování, které mívá různou barvu, která závisí na druhu i stáří stromu. Podle barvy žilkování se Kratom dělí na 4 druhy: červený, bílý, zelený nebo žlutý.
V Asii je strom známý tisíce let, Evropě ho představil až v 19. století nizozemský botanik Pieter Willem Korthals. To způsobilo ohromný nárůst obliby Kratomu. Ale ne v každém státě se to obešlo bez potíží. V polovině 20. století probíhalo v Thajsku masivní kácení a vypalování stromů. Tamní vláda totiž Kratom zakázala a takto řešila problém s tím, že ho nemohla zdanit.
Věda se o Kratom začala zajímat až téměř po sto letech od jeho popsání. A to v 70. letech 20. století. Zkoumání vedlo k objevu 2 dosud neznámých alkaloidů, které jsou tak pojmenovány po samotném stromu - mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Celkový počet alkaloidů v Kratomu je ale mnohem vyšších, obsahuje jich přes 20. A právě různý poměr alkaloidů je to, co od sebe odlišuje jednotlivé druhy Kratomu.