Locika jedovatá - Drcené listy
Locika jedovatá - Drcené listy
Locika jedovatá - Drcené listy
Locika jedovatá - Drcené listy

Locika jedovatá
Drcené listy

Lactuca virosa, Měsíčník, Locika Salátová, Lactuca virosa, Locika jedovatá, Opium Lettuce
Produkt z Francie

Locika je tradiční rostlinkou severoamerických indiánů, kteří ji uctívali pro její účinky. Celý popis
Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
Locika jedovatá patří mezi bylinky, které užívali severoameričtí indiáni. Velmi rychle se stala oblíbenou pro své účinky, které využívali, aby mohli promlouvat se svými předky. Po kolonizaci Ameriky se Locika dostává i do Evropy, kde se zpočátku užívala místo nedostupných látek. Později, roku 1911 byl proveden hlubší výzkum, díky kterému se přišlo na obsah aktivních látek. Dlouho se locika užívala pro úlevu od dráždivého kašle, při asmatu, neuralgii a dalším nemocem. Než se podíváme, jaké látky má vlastně locika, měli bychom se s rostlinkou seznámit s botanického hlediska.
Locika jedovatá, latinsky Lactuca virosa, je cca jeden metr vysoká rostlinka. V ideálních podmínkách se může dorůst výšky až 2 metrů. Má přímou olistěnou lodyhu světle zelené barvy s fialovými tečkami. Listy jsou tuhé, lysé a až modravě zelené. To by pro představu stačilo, nyní se vrhněme na účinné látky.
Účinné látky v Locice
Za farmakologicky podstatné můžeme považovat seskviterpenické laktony lactucin a lactucopicrin. Dále bychom narazili na éterické oleje, alumin, manit a další flavonoidy se snilným antioxidačním účinkem.