Lotos indický - drcené květy
Lotos indický - drcené květy
Lotos indický - drcené květy
Lotos indický - drcené květy

Lotos indický
drcené květy

Nelumbo nucifera, Nelumbo nucifera, Lotos indický, Indian Lotus, Sacred Lotus
Produkt z Indie

Lotos indický charakterizuje čistotu, vitalitu a znovuzrození. I proto je velmi úzce spojován s buddhistickým náboženstvím. Celý popis
Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
Nelumbo nucifera znám také pod názvy Pink lotos, Indický lotos, Posvátný lotos či Fazole z Indie. Lotos se velmi úzce spojuje s buddhismem. Vyznačuje čistotu, vitalitu a znovuzrození.
Listy a květy mají po celém světě mnoho využití. Jako obal na potraviny se velké lístky používají v Asii. Malé mají zase využití jako výzdoba. Na výrobu čaje se listy upotřebují v Koreji. Ve vietnamské kuchyni dominují stonky a oddenky.
Je to nádherná vodní rostlina. Výška bývá okolo 150 cm. Listy jsou dlouhé a široké přes půl metru. Listy jsou také stále čisté, protože jejich povrch porkývá vrstva vosku. Květy jsou bílé a růžové v průměru okolo 20 cm. Oříšek je plod Lotosu. Leknín se dožívá velmi vysokého věku, záleží na podmínkách, ale pokud jsou správné může to být až desetiletí.
Roste ve stojatých vodách a v teplých oblastech Asie, Austrálie. Vypěstovat si ho můžeme i u nás. Semínka nejdříve ponoříme na 24 hodin do teplé vody. Poté je obrousíme. Nejvhodnější teplota pro vyklíčení je 26 °C. Stanovištěm pro dobrý růst by měla být stojatá, bahnitá voda o výšce 25 cm.
Obsahované látky v lotosu
Medicínsky cenné látkyleknínu jsou asparagin, nelumbin, vitamíny (A, B3 ad., oddenek bohatý na vitamin C) a minerální látky (fosfor, draslík ad.)