Lotos indický - drcené květy
Lotos indický - drcené květy
Lotos indický - drcené květy
Lotos indický - drcené květy

Lotos indický
drcené květy

Nelumbo nucifera, Nelumbo nucifera, Lotos indický, Indian Lotus, Sacred Lotus

Doručíme ve středu 7.12.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
 
Nelumbo nucifera je znám pod několika názvy jako je Indický lotos, Pink lotos, Posvátný lotos, Fazole z Indie nebo jednoduše Lotos. Tento druh je úzce spojován s buddhistickým náboženstvím, vitalitou a čistotou. Pozoruhodné na této rostlině je to, že se dožívá velice dlouhého věku, při správných podmínkách se může dožít i více než desítky let. Indický lotos je nádherná vodní rostlina, jejíž kořeny jsou zasaženy na dně řeky nebo rybníku. Rostlina obvykle dorůstá do výšky 150 cm. Listy jsou dlouhé a široké přes 0,5 m. Květy jsou okázalé a mají v průměru až 20 cm a mají bílou a růžovou barvu. Plodem je oříšek. Leknín roste v teplých oblastech střední a jižní Asie a zasahuje až na severovýchod Austrálie. Vyskytuje se ve stojatých vodách, ale listy jsou pořád čisté, protože je pokrývá vrstva vosku.

 

Pěstování
Indický lotos je možný si vypěstovat i v našich klimatických podmínkách. Semena se na 24 hodin ponoří do teplé vody, protože zdvojnásobí svou velikost. Poté je obrousíme. Nejrychleji leknín vyklíčí při teplotě okolo 26 °C. Nejvíce se mu daří v bahnitém substrátu a na slunném stanovišti. Výška vodní hladiny by měla být okolo 25 cm. Přezimovat by měl při teplotě nad 6°C.Doporučuje se při prvním listu Leknín přesadit.

 

 
Tento produkt není schválen Evropskou Unii jako potravina ani potravinový doplněk. Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 nesmíme u tohoto produktu jako prodejci uvádět žádné informace a zdravotní tvrzení.