Maca peruánská - Extrakt z kořene 4:1 PROMO balení
Maca peruánská - Extrakt z kořene 4:1 PROMO balení
Maca peruánská - Extrakt z kořene 4:1 PROMO balení

Maca peruánská
Extrakt z kořene 4:1 PROMO balení

Lepidium meyenii, Řeřicha peruánská, peruánský ženšen, Lepidium meyenii, maca-maca, Lepidium weddellii
Produkt z Peru

Tuto variantu daného zboží již nenabízíme

Bohužel, tuto variantu již nemáme skladem. Vybrat si však můžete jiné formy tohoto produktu: Extrakt z kořene 4:1 v prášku , Extrakt z kořene 4:1 v kapslích , Prášek z kořene

Podobné produkty
Maca peruánská je stará léčivá rostlina z peruánských And. Pěstují ji tady na náhorních plošinách ve výškách nad 3000 m.n.m. Roste celý rok, ale kvůli náročným podmínkám dosud vyrůstá výhradně zde. Patří do čeledi brukvovitých a její kořen připomíná malou bílou řepu. Domorodci ho konzumují syrový a je jednou ze hlavních složek zdejší stravy. Macu znají v Peru již několik tisíc let. Válečníci Inků údajně jedli Lepidium před bojovými výpravami ke zvýšení výdrže a síly. Po dobytí Španěly byla nazývána „sexuální rostlinou Inků". Dnes ji ženy v těchto oblastech zařazují do svého jídelníčku, aby byly plodné a výkonné až do požehnaného věku.

 

Lepidium je malého vzrůstu, dorůstá do výšky 15 cm a řadí se do čeledi brukvovitých. K užití se využívá kořen, který vzhledem připomíná řepu a má v průměru 8 cm a je bíložlutého až tmavočerného zabarvení a každý z nich je považován za geneticky jedinečný druh. Kořeny krémové barvy jsou v Peru nejoblíbenější pro jejich zvýšenou sladkost a velikost. Kořen Lepidia obsahuje vysoké nutriční hodnoty. Obsahuje 70% nenasycených mastných kyselin a 30% nasycených, skoro 60% sacharidů, 10% bílkovin a uhlovodanů, které dodávají energii a 9% vlákniny. Příznivý vliv na organismus mají také mnohé minerální látky (železo, vápník, hořčík, draslík, jód) a vitamíny (B, C). Z dalších chemikálií obsahuje rostlinné steroly, mastné kyseliny, důležité aminokyseliny a účinné afrodiziakální látky p-methoxybenzyl-isothiokyanát a isothiokyanát.

 

Lepidium je má své výsadní postavení také ve sportu. Jelikož obsahuje pět významných sterolů: sitosterol, kampesterol, ergosterol, brassikasterol, ergostadienol napomáhá při zvyšování výkonnosti. Nejvíce je spojována s kulturistikou a bojovými sporty. Je nepostradatelná pro ty sportovce, kteří musí neustále rozvíjet své svalstvo. Zvyšuje kondici a zlepšuje imunitu a to přírodní cestou bez vedlejších účinků. Dalšími příznivými účinky maky u sportovců jsou rychle se regenerující síly po sportovních výkonech, dodává energii, zvyšuje fyzickou zdatnost

 

Dávkování
Jedna kapsle obsahuje 470 mg extraktu z Lepidia. Užívejte vždy 1 – 2 kapsle podle potřeby a účinku

 

Macu konzumují lidé po celém světě a z toho plyne, že riziko je minimální. Maca je přírodní produkt, který je vhodný pro všechny věkové generace, protože díky svému složení je vhodným potravinovým doplňkem. Extrakt maky by neměly užívat těhotné a kojící ženy a děti. Účinek je znatelný již po několika málo dnech pravidelného užívání. Účinek je znatelný již po krátké době pravidelného užívání. Efekt by se měl dostavit do několika málo dnů.