Dar Virakoči - přesně tak se přezdívá Mace peruánské. Podle legendy ji daroval bůh Virakoči domorodým indiánům, protože chtěl zjednodušit jejich těžký život peruánských Andách.
Domorodé kmeny velmi rychle pochopily, že Maca skutečně dokáže život v mnohém zlepšit. Vypozorovali, že dodává energii a vitalitu, podporuje plodnost a sexuální apetit. Pozitivně působí rovněž na neutišený nervový systém. Právě těchto unikátní vlastností dnes využívá i moderní svět, a vy si je můžete dopřát v našem prášku z kořene Macy.
Rostlina Maca se běžně pěstuje na náhorních plošinách ve výšce kolem 3000 - 4500 metrů nad mořem, což z ní dělá nejvýše pěstovanou rostlinou na světě. Nejvzácnější částí Macy, která se dále zpracovává pro výrobu doplňků stravy, je 2 - 8 cm velký kořen, připomínající řepu.
Vzácné esenciální kyseliny, vitamíny aneb jaké aktivní látky Maca obsahuje?
Nejvíce účinných látek nalezneme právě ve zmíněném kořeni Macy. Ten obsahuje zejména vzácné esenciální kyseliny, které si tělo nedokáže vyrobit samo. Významný je rovněž podíl vitamínů A, B1, B2, B6, C a E.
Ve složení se nachází také stopové prvky a minerály jako je fosfor, měď, draslík, vápník, železo, zinek aj. Dalšími důležitými látkami jsou například přírodní steroly, saponiny či mastné kyseliny.
Tento koktejl pak dělá z Macy doslova zázračný produkt pro naše zdraví.
Kolik prášku z Macy denně užívat a jak jej dávkovat?
Pro maximální účinnost si dopřejte si 2 - 4 gramy prášku 2krát denně. Nejvhodnější je začít s nižšími dávkami, které postupem času navýšíte. První změny můžete pociťovat cca po 4 - 6 týdnech užívání.
Jaká forma je pro konzumaci nejlepší? Prášek můžete snadno rozmíchat ve 200 mililitrech vody a vypít. Ještě lepší variantou je jeho přidání do vašeho oblíbeného jogurtu, kaše či smoothie.
Existují vedlejší účinky? Není třeba se obávat
Při dodržení stanovené denní dávky nehrozí žádné vedlejší účinky. Pouze kojící a těhotné ženy by měly užívání Macy konzultovat s lékařem.
Jiné názvy produktu
Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Lepidium meyenii, Řeřicha peruánská, peruánský ženšen, Lepidium meyenii, maca-maca