Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Je želatinovaná Maca opravdu takový zázrak?

Doba čtení: 2 minuty, 31.ledna 2018, Zajímavosti, Štítky: Adaptogeny

Je želatinovaná Maca opravdu takový zázrak?

Už jste někdy vyzkoušeli Macu? V nabídce obchodu seženete Macu zpracovanou klasickým způsobem sušení nebo tzv. Gelatinised Macu (želatinovanou Macu). Jaké jsou mezi těmito typy Macy rozdíly a jak se zpracovávají? To si odtajníme v dnešním článku, který je opět plný zajímavých informací!

Maca Peruánská

Maca je rostlinou, která se pěstuje ve vysokých nadmořských výškách v peruánských Andách. Nejvíce živin se nalézá v kořenech a ve spodní části stonku. Tyto části rostliny se využívají ke stimulaci organismu a k léčebným účinkům. Kořen Maca je k sehnání ve formě prášku, který se někdy plní do kapslí. Prášek se vyrábí jednoduchým způsobem. Nejprve se očistí kořeny, poté se rozřezají na malé kousky a postupně se usuší na vzduchu. Usušené kořeny se následně rozemelou na prášek.

Jak se vyrábí želatinovaná Maca?

Prášek v kapslích může projít dalším ošetřením zvaném jako želatinizace. Želatinovaná Maca vzniká tím způsobem, že se do Macy vpraví voda, která je absorbována škrobem v rostlině. Prášek z Macy se dále zahřívá a tím dochází k rozpuštění molekul škrobu. Nakonec se Maca vysuší a výsledkem je koncentrovaný prášek se sníženým obsahem škrobu.

Maca z Botanicu v prémiové kvalitě

Prémiová Maca

Želatinovaná Maca má však odlišnou chuť a nápoj připravený z prášku by Vám nemusel chutnat. Navíc by prášek mohl pokazit zamýšlený pokrm, pokud jste zvyklí přisypávat ho do jídla. V neposlední řadě se z ní vytrácí snadno stravitelná vláknina. Na Botanicu proto tento druh Maca neseženete, zato pro Vás máme tzv. 4Root Premium BIO prášek z Macy. Ten se vyrábí z pečlivě vybraných 4 barev kořenů Macy a díky tomu má mimořádně lahodnou chuť, vůni a skvělé účinky.

Maca jako cenný zdroj bioaktivních látek

Maca prášek

Na Botanicu zakoupíte Macu ve formě prášku nebo extratu v prášku. Prášek obsahuje vysoký podíl vitaminů, minerálů a aminokyselin pro zdravý chod organismu. Maca působí komplexně a je významným adaptogenem, který má blahodárný vliv na psychickou a fyzickou stránku člověka. Dokáže Vám navrátit ztracenou vitalitu a podpořit Váš imunitní systém. Vysoký podíl antioxidantů pomáhá v boji s volnými radikály.

Nespokojte se jen tak s něčím, chtějte Macu z Botanicu

Maca prášek a extrakt v prášku z Botanicu je té nejvyšší čistoty a kvality a můžete si být jisti, že neobsahuje žádné přídavné látky, aromata či barviva. Díky šetrnému zpracování si zachovává nejvyšší podíl účinných látek, které se rychle vstřebávají do krve a začínají účinkovat během krátké doby. Vzpružte své tělo a doplňte ztracenou energii Macou – tato rostlina Vám předá svou sílu načerpanou v divoké přírodě!

Autor článku
Radka Kelichová
Copywriterka
Doba čtení: 2 minuty, 31.ledna 2018, Zajímavosti, Štítky: Adaptogeny
Líbí se vám tento článek? Tak ho nasdílejte:
Facebook INSTAGRAM
Podobné články
Kategorie
Vyhledat článek
Populární články
Nejčastější štítky
Zobrazit další