Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Indická Bazalka posvátná pro kvalitní život

Doba čtení: 3 minuty, 07.listopadu 2018, Děje se na Botanicu

Ocimum tenuiflorum: že Vám tento latinský název nic neříká? Možná Vám více napoví Bazalka posvátná. Nepleťte si ji však s Bazalkou pravou, kterou pěstujete v truhlíku za oknem. Bazalka posvátná sice patří do stejné čeledi hluchavkovitých, ale má mnohem větší přínos pro Vaše zdraví. V dnešním článku se dozvíte, čím je tato bylina výjimečná, proč jsme ji přidali do Botanicu a jaká je její úchvatná historie. Jste připraveni na pořádnou dávku informací? Tak pojďme na to!


Bazalka posvátná na bílém pozadí

Posvátná bylina s léčebnými účinky

Bazalka posvátná je indickou bylinou, která se pěstuje neuvěřitelných 3 000 let. Má své nezastupitelné místo v ajurvédské medicíně a cení si ji tradiční léčitelé z celého světa. Postupně se rozšířila také na další kontinenty a stala se posvátnou bylinou. Pro léčebné účely se využívají zejména její stonky a listy, které pronikavě voní a jejich aroma dokáže odpudit hmyz. Bazalku posvátnou jsme nově zařadili do našeho e-shopu, neboť obsahuje řadu významných látek, které napravují škody v organismu a chrání ho před rozvojem civilizačních nemocí.


Letící holubice na bílém pozadí

Nenápadná bylina s velkými účinky

Pokud neustále hledáte nové a nové byliny pro Vaše zdraví, jste na Botanicu správně! Bazalka posvátná dokáže hotové divy. Zmírňuje dopady stresu a nemocí na Vaše tělo a zvyšuje obranyschopnost organismu, což oceníte v chřipkovém období. Odstraňuje z těla škodlivé látky včetně těžkých kovů, které mohou poškodit buňky. Zbaví Vás zánětlivých ložisek a ochrání Vás před útoky bakterií. A pokud máte rozladěné trávení a slabé plíce, dopřejte si každodenní dávku Bazalky posvátné, která posílí Vaše vnitřní orgány!

Přidejte Bazalku posvátnou do jídla!

Jistě Vás teď napadá, jestli byste Bazalku posvátnou nemohli využít i v kuchyni. Inspirujte se thajskými kuchaři, kteří tuto bylinu přidávají hlavně do ostrých kořeněných jídel z kuřat, hovězího kari a ryb. Můžete ale popustit uzdu své fantazie a přidat Bazalku posvátnou do zeleninových a ovocných salátů, pečiva, polévek, omáček a různých masitých jídel. Bazalka obohatí Vaše pokrmy o hřebíčkovo-skořicovou chuť, která dodá jídlu nenapodobitelný nádech.


Smažená vejce, tofu, vepřové maso a bazalka posvátná

Nenáročná příprava nálevu z Bazalky posvátné

Na Botanicu víme, co prokáže Vašemu tělu dobrou službu. A Bazalka posvátná je bylinou, která Vás postaví zpět na nohy! Do našeho bohatého sortimentu jsme zařadili drť z Bazalky posvátné, kterou stačí zalít horkou vodou a nechat louhovat 5 minut. Po této době je výluh připraven k pití! Pokud nestačíte nápoj vypít před odchodem do práce, můžete si ho vzít do termosky a zpříjemnit si jím pracovní den. S touto bylinou si na Vás nepřijde stres a náročné pracovní úkoly zvládnete levou zadní!


Bylinný čaj s listy bazalky posvátné

Již jeden gram byliny pro Vaše zdraví!

Posilněte svůj organismus Bazalkou posvátnou a těžte z toho, že zpomaluje ukládání tuků v těle a chrání srdce a cévní systém. Připadá Vám tato bylina stejně úchvatná jako nám? Nenechte si ji ujít na Botanicu a dopřejte si každý den 1 až 3 gramy této byliny. Věříme, že budete s touto bylinou spokojeni a zachutná Vám natolik, že už si bez ní nebudete umět představit svůj den!

Autor článku
Radka Kelichová
Copywriterka
Doba čtení: 3 minuty, 07.listopadu 2018, Děje se na Botanicu
Líbí se vám tento článek? Tak ho nasdílejte:
Facebook INSTAGRAM
Podobné články
Kategorie
Vyhledat článek
Populární články
Nejčastější štítky
Zobrazit další