Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Připravte se na ochlazení

Doba čtení: 3 minuty, 24.října 2017, Poradna

Letní dny pomalu přecházejí v podzimní a teploty klesají pod přívětivou hranici. Slunečního svitu ubývá a častěji se objevují dešťové přeháňky. Toto sychravé období má neblahý vliv na naše zdraví. V důsledku toho se potýkáme s nachlazením, virózami a chřipkami. Připravte se na ochlazení a posilte svou obranyschopnost – poradíme Vám, jak na to!

Podzimní alej

Na co si dát pozor?

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak nabudit imunitu a jak odolat útokům virů a bakterií. Základem je dostatečné oblečení, a to zejména ve dnech, kdy jsou mezi ránem a odpolednem výrazné teplotní rozdíly. Nevycházejte proto z domu nalehko a raději si oblečte více vrstev, které si můžete podle potřeby svléct. Konzumujte několikrát denně ovoce a zeleninu s vitaminem C a stravujte se čerstvým a lehkým jídlem. Srovnejte si spánkový cyklus, zejména po změně času, kdy dochází k narušení Vašich přirozených biologických hodin.

Aktivitou ke zdraví!

Zařaďte do svého denního programu pravidelný pohyb a věnujte se aktivitám, které prospějí Vašemu tělesnému a duševnímu zdraví. Zlepšujte svou kondici a začněte chodit pěšky. Vydejte se několikrát týdně na krátké procházky, zaplavejte si nebo zacvičte ve fitnessu. Stejnou měrou Vám prospěje návštěva sauny či postupné otužování ve sprše: nejprve se sprchujte vlažnou vodou a každý den snižujte teplotu vodu o jeden stupeň Celsia, dokud se nedostanete na 20 °C.

Podzimní alej

Podporu hledejte v přírodě

Byliny a plody přírody dokážou povzbudit organismus a nastartovat imunitu. Skvělou volbou je extrakt z Acai, který obsahuje vitamin C a cenné antioxidanty. Acai extrakt navíc působí jako adaptogen, tzn., že zvyšuje odolnost těla proti stresu a pomáhá mu přizpůsobit se změněným vnějším podmínkám. Přínosem pro Vaše zdraví bude také Acerola s 25 % kyseliny chlorogenové, jež je doslova nabita přírodním vitaminem C. Organismus a jeho vitalitu podpoříte Macou peruánskou nebo Guaranou, která se stane Vaším životabudičem o ospalých ránech.

Jak prožít den, abyste byli zdraví?

Aktivizujte organismus

Toužíte po pevném zdraví? Stačí, když budete dodržovat ideální denní harmonogram! Vstávejte s chutí a elánem. Jestliže však máte s ranním vstáváním problém, užijte po ránu povzbuzující Guaranu a načerpejte energii z vydatné snídaně. Pro posílení imunity dopřejte svému tělu vitaminy z Acai nebo Aceroly. Svůj celodenní jídelníček obohaťte o zelené potraviny, celozrnné přílohy, čerstvé bylinky, oříšky, semínka a výhonky.

Naučte se odpočívat

Pokud se v průběhu dne budete cítit vyčerpáni, ztracenou sílu doplníte z Macy peruánské. Nezapomínejte na pravidelný pohyb, a co nejvíce choďte pěšky. O volném čase relaxujte a věnujte se svým oblíbeným činnostem. Večer si pochutnejte na večeři s kvalitními bílkovinami, nižším množstvím sacharidů a rostlinnými tuky. Do postele choďte ve stejnou hodinu a spěte alespoň osm hodin.

Nenechte se zaskočit rozmary podzimního počasí a užívejte bylinky, plody a extrakty pro zachování Vašeho zdraví. Předejdete nemocem, únavě a vyčerpání. Setkávejte se s lidmi, které milujete, ale nevyhýbejte se ani chvílím o samotě. Roztřídíte si své myšlenky a dokonale se uvolníte.

Autor článku
Radka Kelichová
Copywriterka
Doba čtení: 3 minuty, 24.října 2017, Poradna
Líbí se vám tento článek? Tak ho nasdílejte:
Facebook INSTAGRAM
Podobné články
Kategorie
Vyhledat článek
Populární články
Nejčastější štítky
Zobrazit další