Maitake
Extrakt z houby s 50% polysacharidů v kapslích

Extrakt z houby Maitake obsahuje cenné přírodní látky, které harmonizují tělesné pochody a posilují přirozenou obranyschopnost organismu. Přínosem je pro všechny osoby postižené civilizačními nemocemi i žijícími ve znečištěném prostředí. Celý popis
  = 40kap.        
  = 620 mg        
  = / dávka

Popis houby Maitake

Houba Maitake neboli Trsnatec lupenitý s přezdívkou „Tančící houba“ je jedlou houbou, která se vyskytuje na kmenech dubů v blízkosti kořenů. Roste v mohutných trsech a její větve a větvičky tvoří soustředné kruhy. Houbové kloboučky k sobě přiléhají a připomínají vějíř. Houba má šedou až šedohnědou barvu a spodní stranu kloboučku pokrývá bílá masa s drobnými póry. Její domovinou je severovýchodní Japonsko a Severní Amerika. V současné době se Maitake pěstuje kultivací v pilinách a dostává se v extraktu i na český trh. Tato dřevokazná houba se podobá choroši a její trs může vážit 20 – 50 kg. Houbaři ji naleznou na stejných místech po mnoho sezón, ale v divoce rostoucí přírodě už se příliš nevyskytuje. Maitake je nedílnou součástí tradičního japonského lidového léčitelství.

Co v Maitake nalezneme?

O houbě Maitake by se bez nadsázky dalo říct, že je vitaminovou bombou. Obsahuje vitaminy z řady B a vitamin D, jejichž nedostatek může vést k chronické únavě. V houbě je zastoupen také betaglukan, který podporuje imunitní systém a celkově posiluje organismus. V kombinaci s vitaminem C dokáže nahodit obranyschopnost a pomoct přečkat chřipkové období. V houbě nechybí ani dostatek minerálních látek, vláknina pro dobré trávení a antioxidanty, které udržují člověka v dobré fyzické kondici. Zapomenout bychom neměli zmínit ani chitin, jenž snižuje hladinu cholesterolu. Tato houba je tudíž skvělá pro všechny lidi s nezdravým životním stylem a žijícími ve znečištěném životním prostředí.

Účinky Maitake

Jak už jsme se ve složení Maitake zmínili, díky polysacharidům – betaglukanům aktivuje obranyschopnost organismu a pomáhá vypořádat se s viry, plísněmi a bakteriemi. Tato houba má také čisticí účinky a detoxikuje tělo od nežádoucích látek, čímž také zlepšuje kvalitu pleti nebo podporuje hubnutí. Působí i proti řadě civilizačních onemocnění a ulevuje při chronické únavě a stresu. Maitake je proto skvělá pro všechny psychicky slabé jedince, kteří se neumějí vyrovnat s každodenními problémy nebo chodí do náročného zaměstnání. Blahodárně účinkuje na funkci jater a urychluje jejich regeneraci. Vyzkoušet ji mohou také lidé trpící zácpou nebo jinými trávicími obtížemi. Úpravou zažívání se pak uživatelé Maitake mohou zbavit nepříjemných hemoroidů. V tradičním japonském a čínském bylinkářství se houba používá ke snižování škodlivého cholesterolu či cukru v krvi. Maitake se také doporučuje jako podpůrný doplněk při léčbě rakoviny a nádorových onemocnění, ale vždy je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem.

Vedlejší účinky užívání

Při dodržení doporučené denní dávky se nevystavujete žádným nežádoucím účinkům. Přesto musíme upozornit těhotné a kojící ženy a osoby se zdravotním omezením, zejména s cukrovkou, aby prodiskutovaly užívání Maitake se svým doktorem.

Jaká dávka je ta správná?

Co se týče dávkování, optimální je 1 až 2 kapsle denně. Pokud s Maitake teprve začínáte, užívejte 1 kapsli a vysledujte, jak působí na Vaše tělo. Podle potřeby dávku zdvojnásobte na 2 kapsle denně.

Jak nejlépe užívat?

Kapsle se nekoušou, ale rovnou polykají. Vložte je do úst a zapijte nejlépe 200 ml vody. Můžete vyzkoušet i druhou alternativu a obsah kapsle vysypat do vody, rozmíchat a vypít. Toto užívání Maitake vyhovuje lidem, kteří mají s polykáním kapslí obtíže.

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Maitake, Hen of the Woods, eikhaas, Koppelokääpä, Polypore en touffe, Poule de bois, Laubporling, Korallkjuke, grib-baran, Grifola frondosa

Podobné zboží