Mandle
Loupané, blanšírované

Loupané Mandle jsou zbaveny slupky. To se projevuje pozitivně na jejich chuti: jsou mnohem sladší, lépe stravitelnější a vhodné na pečení. Zařaďte je do svého jídelníčku a každý den si pochutnejte na hrsti Mandlí. Celý popis

Užívání a dávkování

Mandle jsou ideální dopolední či odpolední svačinkou, ale mohou být i součástí sladkých kaší a slaných jídel. Konzumujte pouze sladké Mandle a vyhněte se těm hořkým.

Dopřejte svému tělu doporučenou dávku Mandlí. Denně si pochutnejte na hrsti Mandlí – zhruba 28 gramech. Pokud se Vám loupané Mandle špatně tráví, namočte je do vody. Své místo mají zejména v RAW kuchyni. Z loupaných Mandlí si můžete umlít mouku a použít ji na výrobu dezertů nebo k zahuštění pokrmů.

Obecné informace

O Mandlích se traduje, že mohou být jedovaté a neměli bychom to s jejich konzumací přehánět. Skutečnost je taková, že nebezpečné jsou zejména hořké Mandle. Nachází se v nich 5 % amygdalinu, který po rozkladu v trávicím systému produkuje kyanovodík. Již deset hořkých Mandlí Vás může ohrozit na životě. Oproti tomu sladké Mandle obsahují 0,1 % amygdalinu. Hořké Mandle jen tak neseženete a v naší nabídce zakoupíte jen sladké Mandle.

Z Mandlí se vyrábí mandlové mléko a dětmi tolik oblíbený marcipán. Tyto produkty z Mandlí zvládnete vyrobit s trochou šikovnosti i v domácích podmínkách. Mandle se používají nejen v potravinářském, ale i kosmetickém průmyslu. Pátrali jste někdy po tom, odkud tyto suché plody pocházejí? Sbírají se z Mandlovníku (Mandloně), kterému se daří ve středomořských zemích: v Itálii, Španělsku, Portugalsku i na severu Afriky. V minulosti se Mandlovník hojně pěstoval i na Litoměřicku a jižní Moravě. V plodu objevíte pecku s jádrem – Mandli. Tato jádra se následně praží a ochucují solí, karamelem nebo čokoládou.

Nevhodné pro

  • UPOZORNĚNÍ: ALERGEN!!!

Další formy produktu

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží