Sortiment

Máta peprná
Drcené listy

Máta peprná - Drcené listy
Máta peprná - Drcené listy
Máta peprná - Drcené listy
Máta peprná - Drcené listy
Drcené listy Máty mají léčivou moc. Kromě toho, že příjemně osvěžují dech, pomáhají Vám zbavit se žaludečních a trávicích problémů. Vyzkoušejte Mátu nejen při plynatosti a žaludečních poruchách, ale i při bolestech hlavy a menstruačních bolestech. Celý popis
  = 75g        
  = / dávka

Hlavní přednosti

  • Příjemná chuť i aroma
  • Působí na trávicí soustavu
  • Zklidňuje mysl

Seznámení s rostlinou Máta

Kdo by neznal Mátu s osvěžující chutí? Máta s latinským názvem Mentha piperita patří do čeledi hluchavkovité a mimořádně se jí daří v mírném podnebním pásu. Tato bylina dorůstá výšky 50 až 80 cm. Máta se příliš nevyskytuje ve volné přírodě a nejvíce se pěstuje v květináčích. Jistě všichni víte, že se máta přidává do žvýkaček. Ale dokáže si poradit i s řadou zdravotních neduhů.

Složení Máty

K léčebným účelům se využívají listy Máty. Ty obsahují 1 až 2 % silic, z nichž je nejznámější mentol (50 %) a menthon. V listech se dále nacházejí flavonoidy, kyselina octová, hořčiny, třísloviny a piperot.

Účinky Máty

Máta je neocenitelným pomocníkem pro zdraví a krásu. Během okamžiku Vám osvěží dech, ale umí být přínosná i při různých žaludečních potížích, zejména při nechutenství. Co dalšího drcené listy Máty dokážou?

  • odstraňují nadýmání
  • pomáhají při zánětech dýchacích cest
  • podporují vylučování trávicích šťáv
  • ulevují při bolestech hlavy
  • přispívají k lepšímu spánku
  • podporují činnost vnitřních orgánů

Vedlejší účinky Máty

Máta nemá žádné vedlejší účinky. Přesto by měly být opatrné těhotné a kojící ženy, které by se měly o Mátě poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Dávkování Máty

Z Máty si můžete připravit lahodný odvar, který bude pohlazením pro Vaše vnitřní orgány. Na 250 ml vody použijte 1 čajovou lžičku drcených listů Máty.

Způsob užití Máty

A jak si takový odvar z Máty připravit? Doporučenou dávku drcených listů přelijte 250 ml vroucí vody a nechejte je 5 – 10 minut louhovat. Výluh přeceďte a popíjejte po doušcích.

Vhodné kombinace

Máta je rostlinou, kterou nemusíte kombinovat s žádnou další bylinou. Natolik má silné působení.

Země původu

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Pro více informací navštivte náš herbář, nebo informace vyhledejte na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.