Doprava ZDARMA pro objednávky s hodnotou nad 299 Kč.

Maté
Extrakt z listů s 20% kofeinu v prášku

Skvělý stimulant, který nabídne výbuch dlouhotrvající energie. Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

Maté se stává čím dál tím více známé po celém světě. Získává se z lístků stromu jménem Cesmína paraguayské (latinsky Ilex paraguariensis). Strom se řazen se svou výškou 15-20 metrů mezi středně vysoké. Roste v Jižní Americe, nejčastěji v Argentině, Paraguayi a Brazílii. Zde si ho také oblíbili tamější kmeny, včetně kmene Guarani. Ten užíval Yerba Maté pro jeho léčivé účinky. Po příchodu španělských konquistadorů se Maté rozšířilo i mezi ně a dále mezi jezuitské kněží, kteří jej rozšířili po dalších zemích. Proč se tak stalo? Jsou zato zodpovědné účinky lístků tohoto stromu. Užívají se k výrobě odvaru, v tomto případě však slouží jako surovina pro výrobu extraktu, který má mnoho výhod. Je silnější, snazší na používání i přenášení. Pojďme si povědět něco ke složení.

Co extrakt obsahuje...

Maté je bohaté na kofein (v Maté zvaný matein) a kardio-stimulanty teobromin s teofylinem. Zatímco kofein urychluje metabolismus a stimuluje naše tělo, kardio-stimulanty urychlují srdeční tep, rozšiřují cévy a zlepšují prokrvení periferií. Další látky jsou například vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty, nebo stopové prvky.

Extrakt z maté a jeho účinky

Vzhledem k obsaženým látkám jsou účinky jasné. Maté působí celkově stimulačně na náš organismus. Dokáže povzbudit ducha, dodat energii a vitalitu.

Urychluje metabolismus, srdeční tep a pomáhá s prokrvením celého těla. Díky tomu se zlepšuje paměť, kognitivní funkce, ostražitost, všímavost a další. Dokáže stejně tak dobře oddálit projevy únavy a vyčerpání - jak fyzického tak i psychického.

Kolik extraktu?

Extrakt má výhodu v nízkém dávkování. Obsahuje totiž 20% kofeinu. Proto nám bohatě postačí 0,65 až 0,85 gramů denně (1x odměrka 0,5g). Vzhledem k obsahu kofeinu bychom měli začít na nižších dávkách, které můžeme postupně navyšovat.

Jak správně užívat?

Prášek přímo vybízí k rozmíchání ve vodě a vypití. K tomu postačí 200-300 ml vlažné vody. Stejně tak ale můžeme přidat do jídla.

S čím kombinovat?

Maté můžeme nakombinovat například s Kolovníkem lesklým, nebo zašpičatělým, což nabídne rychlejší nástup účinků. Dále se nabízí i kombinace s brahmi, nebo Gotu kolou. Tato kombinace poskytuje lepší stimulaci mozku.

Nežádoucí účinky extraktu

Pokud budeme dodržovat dávkování, nežádoucí účinky se nás nebudou týkat. V opačném případě si můžeme způsobit předávkování kofeinem, které se projevuje nespavostí a podrážděností. Maté není vhodné pro těhotné, ani kojící ženy, osoby s vysokým krevním tlakem, nebo kardiovaskulárními problémy.

Yerba Mate, Autor: Ilosuna Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Ilex paraguayensis, Yerba maté, Ilex sorbilis, Erva mate, Paraguayský čaj, South American holly, St. Bartholomew’s tea, erva-verdadeira, jezuitské thé, Cesmína paraguayská

Podobné zboží