Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Meduňka lékařská
Drcená bylina

Hodnocení (96 %)
Mellisa officinalis je jedna z nejdéle používaných rostlin nejen v našem léčitelství. Celý popis
  = 75g        
  = / dávka

Melissa officinalis, nebo-li Meduňka lékařská je bylina nejdéle používána nejen v českém léčitelství. Zmiňoval se o ni již Mathiolli ve svém herbáři v 16.století. Meduňka pochází ze Středomoří, nyní je rozšířena do Přední Asie a střední Evropy. U nás se pěstuje v hojném množství, v některých případech se i zplaňuje. Její listy mají velmi silné aroma a voní po citrónu. Květy jsou bílé. Rozvětvená lodyha dorůstá do výšky 40- 60 cm, někdy až 100 cm. Lodyha má dva druhy listů. Horní mají krátký srdčitý řapík. Dolní mají dlouhý vejčitý řapík s pilovitým okrajem.

Obsažené látky

Melissa obsahuje silici (0,02 - 0,06 %) nejvíce s obsahem citronelalu, citralu, citronelolu, geraniolu, linalolu a dalším různými látkami, které se odvíjí na klimatu a původu.

Vodorozpustné látky jsou flavonoidní glykosidy flavonoidních aglykonů luteolinu, kvercetinu, apigeninu a kemferolu. Význačný je obsah kyseliny rozmarinové, kávové a chlorogenové.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Melissa officinalis, Melissa officinalis, Meduňka lékařská, Melisa, medunice, medlinka

Země původu

Zdravotní účinky

  • Podporuje usínání
  • Zvyšuje kvalitu relaxace
  • Působí jako antioxidant
  • Podporuje normální činnost štítné žlázy
  • Normalizuje funkci dýchacího systému
  • Zlepšuje funkci oběhové soustavy

Recenze produktu

Anna E.
100 %
Výborný a chutný čaj.
Antonín H.
93 %
Čaj z meduňky je můj každovečerní rituál před spaním, já jsem spokojený.
Jíťa V.
88 %
Moc dobrý. :)
Věra K.
100 %
Měla jsem problémy se spánkem, protože se mi po operacích rozhodil spánek. Chtěla jsem vyzkoušet něco přírodního a vyzkoušela jsem tento čaj. Teď mám klidné spaní a ryhclé usínání. Díky tomu se mi spravil spánek.
Sára H.
100 %
Dobře uklidňuje. Cítím se odpočatý a nepociťuji stres. Skvělý doplněk+hezky voní.
UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží