Mladý ječmen - prášek z obilniny
Mladý ječmen - prášek z obilniny
Mladý ječmen - prášek z obilniny
Mladý ječmen - prášek z obilniny

Mladý ječmen
prášek z obilniny

Hordeum vulgare, Barley grass, zelený ječmen, Mladý ječmen
Produkt z Německa

Pozor, poslední 3 balení skladem
Objednejte do 16:00 a doručíme ve středu 7.12.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
 
Pro informaci o účincích a tradičním způsobu užití Vás musíme odkázat na náš herbář (vstup v horní liště e-shopu). Zde nemůžeme dle nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 tyto informace uvádět.

 

 
Mladý ječmen je podle odborníků jedním z nejpřirozenějších a nejbohatších potravinových doplňků. Obsahuje mnoho zdravý prospěšných látek, které byly důkladně analyzovány již před 40 lety v mnoha studiích. Ječmen je jednoletá rostlina, která patří mezi nejstarší plodiny. Vyskytoval se zde již v prehistorických dobách hlavně v Evropě a v Asii. V antice se dokonce z ječmenu vyráběla kaše, která se řadila mezi nejoblíbenější jídla. Mladé stonky se sklízí v délce 25 cm, protože právě v této výšce mají v sobě nejvíce prospěšných látek. Ječmen je pěstován ve vyšších nadmořských výškách, tím se mu zvyšuje obsah minerálů a bílkovin.

 

Složení
Mladý ječmen obsahuje vápník, jehož hodnota je 2x vyšší než u čerstvéh kravského mléka. B-vitaminy mezi kterými jsou vzácné vitaminy B-12, B1, B2, B3 a B6. Vitamín C, kterého je zde 7x více než v pomerančích. Dále je to draslík, Vitamin A, vitamn E, kyselinu listovou a pantotenovou. Ječmen není chudý ani na minerály jako je hořčík, sodík, fosfor, zinek, síra, chlór a měď. Další důležitou složkou jsou stopové prvky – selen, který je důležitý na ochranu buněk a mangan, která je důležitý na ochranu chrupavek. Je zde vysoký obsah enzymů a aminokyselin, které slouží jako „základní stavební materiál“ pro buňky a tkáně. V menším množství se zde objevují bioflavonoidy, nenasycené mastné kyseliny lipidy i známý „hormon štěstí“ serotonin.

 

 
Tento produkt je schválen Evropskou unii jako potravina. Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 ale nesmíme u tohoto produktu jako prodejci uvádět žádné zdravotní tvrzení.