Morinda lékařská
Celý kořen

Rostlinka z Francouzské Polynésie, která je již staletí užívána pro své účinky. Celý popis
  = 25g        

Malý liánovitý strom nebo keřík u kterého se sbírají především kořeny. Období sběru je na jaře a někdy i na podzim. Plodem je malá peckovice, která v době zrání červená. Lístky dlouhé od 5 do 15 cm a široké do 5 cm jsou oválné a zašpičatělé. Květy jsou ve shlucích v počtu od 2 do 10 kvítků.

Složení Morindy

V kořenu jsou obsaženy sacharidy, glykosidy, flavony, kardioglykosidy, triterpenoidní steroidy, aminokyseliny, organické kyseliny, anthrachinony. Dále obsahuje kovy jako je sodík, hořčík, železo, draslík, vápník, mangan, zinek. Další prvky jsou obsaženy spíše v kůře. Kromě toho byla identifikována i přítomnost nespecifikovaných polysacharidů, vitamin C, pryskyřice a volné aminokyseliny.

Účinky

Tradiční čínská medicína říká, že kořen morindy působí na meridiány ledvin a jater. V ledvinách posiluje sílu Yin, která má vliv na reprodukční funkce a ulevuje od otoků dolních končetin. Yang v ledvinách, nedostatek yangu se projevuje erektilní dysfunkcí, mensturačními problémy, ztrátou plodnosti a bolesti dolních končetin. Celkově kořen působí při špatném trávení, snížené funkci imunitního systému, dýchacích potížích, vysokému krevnímu tlaku. To vše vychází z poškozené harmonie meridiánu ledvin. Obsahuje velké množství vitaminu C, čímž podporuje imunitní reakce v boji s infekcemi. Díky podpoře funkce ledvin zvyšuje vylučování krevní plasmy a čištění krve. Dokáže snížit citlivost nervového přenosu a působí jako analgetikum, či slabé antirevmatikum.

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Morinda officinaris, Indian Mulberry

Podobné zboží