Moringa
Prášek z listů

Prášek z listů Moringy dodá organismu potřebnou dávku vitaminů, minerálů, antioxidantů a bílkovin. Díky tomu dokáže udržet tělo v dobré fyzické a psychické kondici. Navíc výraznou měrou podporuje imunitní systém a Vy se budete znovu cítit na dvacet let! Celý popis
  = 150g        
  = / dávka

Popis rostliny Moringa

Moringa olejodárná s latinským názvem Moringa oleifera je považována za Elixír života a přezdívá se jí Zelený diamant. Původně rostla v oblasti jižních Himalájí a postupem času se rozšířila do všech subtropických a tropických oblastí celého světa. Ke svému růstu potřebuje dostatek sluneční energie. Moringu si představte jako strom s hnědým kmenem o tloušťce 30 cm s řidší neuspořádanou korunou a visícími větvemi. Dosahuje výšky maximálně 12 metrů, ale pro účely pěstování ji lze zařezávat na výšku 1 metru do tvaru keře. V suchém období přežívá Moringa díky hlízám na počátcích kořenů, v nichž se drží voda. Listy bývají dlouhé až 60 cm a květy jsou uspořádány v 30 cm dlouhých latách. Plody dozrávají až po třech měsících. Tato rostlina je považována za víceúčelovou plodinou a pěstuje se zejména pro své kořeny, listy a plody. Sušené části Moringy domorodci užívali v období nedostatku potravy.

Co v Morinze nalezneme?

Prášek z listů Moringy je bez nadsázky nabitý velkým množstvím vitaminů, minerálů a proteinů, které prokážou velkou službu sportovcům, osobám v rekonvalescenci, dětem, seniorům, vegetariánům i lidem s nadměrným stresem. Obsahuje 46 silných antioxidantů nezbytných pro zachování mladistvé vitality a energie. V rostlině nalezneme podstatný podíl nenasycených mastných kyselin, stopových prvků a aminokyselin. Všechny tyto aktivní látky si poradí s mnoha zdravotními problémy a dokážou celkově zkvalitnit život a podpořit duševní a fyzickou kondici. Moringa je také ceněna pro vysoký podíl bílkovin pro stavbu svalů, a vlákniny pro rychlé a šetrné trávení.

Účinky Moringy

Zaměřme se nyní na to, jak Moringa působí v lidském organismu. Budete udiveni, s čím vším Vám pomůže a ne nadarmo se stala součástí lidového léčitelství. Moringa je důležitým antioxidantem a bojuje v těle proti volným radikálům, které způsobují stárnutí organismu a mohou vyvolat řadu zdravotních neduhů. Moringa pomáhá odbourat stres a zlepšuje celkovou imunitu těla, čímž snáze odoláte všudypřítomným virům a bakteriím. Rovněž harmonizuje trávení a odstraňuje potíže s nadýmáním. Podporuje zdravý zrak, který může slábnout každodenní prací před obrazovkou počítače. Vyzkoušet ji mohou také lidé, kteří se pokoušejí zhubnout, neboť Moringa dokáže utlumit zvýšenou chuť k jídlu. Výraznou měrou také zásobuje kosti a zuby vápníkem a pomáhá ženám přečkat období menopauzy.

Vedlejší účinky užívání

I když Moringa nemá žádné zaznamenané vedlejší účinky a je vhodná také pro těhotné a kojící ženy, měly by se o jejím užívání poradit se svým ošetřujícím lékařem. To samé platí také pro osoby se zdravotními problémy.

Jaká dávka je ta správná?

Pokud Vás Moringa zaujala a chcete, aby se stala součástí Vašeho života, užívejte jednou až dvakrát denně 2 – 3 gramy prášku. Na počátku užívání můžete denní dávku snížit, abyste vypozorovali, jak na Vás Moringa působí.

Jak nejlépe užívat?

Prášek můžete vsypat do sklenice vody a rozmíchat, popřípadě ho můžete přidat do pokrmu, kaší, jogurtu nebo zeleninového či ovocného Smoothie.

Země původu
Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Ben Oil Tree, Benzoil Tree, Horseradish Tree, Moringo, West Indian Ben, Spinasieboom, Al-ban, Nebadaye, 辣木, Behen, Ceyloninmoringa, Ben aile, Nebedayo, Meerrettichbaum, מורינגה מכונפת, Coatli, Drumstick Tree, soanjna, muringa, Moringueiro, Guilgandeni, shobhanjana, murungà, mirongo, maranga, Pepparrotsträd, Morunga, Boom, Moringa oleifera

Podobné zboží