Moringa - Prášek z listů
BIO
Moringa - Prášek z listů
Moringa - Prášek z listů

Moringa
Prášek z listů

Moringa oleifera, Ben Oil Tree, Benzoil Tree, Horseradish Tree, Moringo, West Indian Ben, Spinasieboom, Al-ban, Nebadaye, 辣木, Behen, Ceyloninmoringa, Ben aile, Nebedayo, Meerrettichbaum, מורינגה מכונפת, Coatli, Drumstick Tree, soanjna, muringa, Moringueiro, Guilgandeni, shobhanjana, murungà, mirongo, maranga, Pepparrotsträd, Morunga, Boom
Produkt z Paraguaye

Prášek z listů Moringy dodá organismu potřebnou dávku vitaminů, minerálů, antioxidantů a bílkovin. Díky tomu dokáže udržet tělo v dobré fyzické a psychické kondici. Navíc výraznou měrou podporuje imunitní systém a Vy se budete znovu cítit na dvacet let! Celý popis
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Popis rostliny Moringa
Moringa olejodárná s latinským názvem Moringa oleifera je považována za Elixír života a přezdívá se jí Zelený diamant. Původně rostla v oblasti jižních Himalájí a postupem času se rozšířila do všech subtropických a tropických oblastí celého světa. Ke svému růstu potřebuje dostatek sluneční energie. Moringu si představte jako strom s hnědým kmenem o tloušťce 30 cm s řidší neuspořádanou korunou a visícími větvemi. Dosahuje výšky maximálně 12 metrů, ale pro účely pěstování ji lze zařezávat na výšku 1 metru do tvaru keře. V suchém období přežívá Moringa díky hlízám na počátcích kořenů, v nichž se drží voda. Listy bývají dlouhé až 60 cm a květy jsou uspořádány v 30 cm dlouhých latách. Plody dozrávají až po třech měsících. Tato rostlina je považována za víceúčelovou plodinou a pěstuje se zejména pro své kořeny, listy a plody. Sušené části Moringy domorodci užívali v období nedostatku potravy.
Co v Morinze nalezneme?
Prášek z listů Moringy je bez nadsázky nabitý velkým množstvím vitaminů, minerálů a proteinů, které prokážou velkou službu sportovcům, osobám v rekonvalescenci, dětem, seniorům, vegetariánům i lidem s nadměrným stresem. Obsahuje 46 silných antioxidantů nezbytných pro zachování mladistvé vitality a energie. V rostlině nalezneme podstatný podíl nenasycených mastných kyselin, stopových prvků a aminokyselin. Všechny tyto aktivní látky si poradí s mnoha zdravotními problémy a dokážou celkově zkvalitnit život a podpořit duševní a fyzickou kondici. Moringa je také ceněna pro vysoký podíl bílkovin pro stavbu svalů, a vlákniny pro rychlé a šetrné trávení.
Účinky Moringy
Zaměřme se nyní na to, jak Moringa působí v lidském organismu. Budete udiveni, s čím vším Vám pomůže a ne nadarmo se stala součástí lidového léčitelství. Moringa je důležitým antioxidantem a bojuje v těle proti volným radikálům, které způsobují stárnutí organismu a mohou vyvolat řadu zdravotních neduhů. Moringa pomáhá odbourat stres a zlepšuje celkovou imunitu těla, čímž snáze odoláte všudypřítomným virům a bakteriím. Rovněž harmonizuje trávení a odstraňuje potíže s nadýmáním. Podporuje zdravý zrak, který může slábnout každodenní prací před obrazovkou počítače. Vyzkoušet ji mohou také lidé, kteří se pokoušejí zhubnout, neboť Moringa dokáže utlumit zvýšenou chuť k jídlu. Výraznou měrou také zásobuje kosti a zuby vápníkem a pomáhá ženám přečkat období menopauzy.
Vedlejší účinky užívání
I když Moringa nemá žádné zaznamenané vedlejší účinky a je vhodná také pro těhotné a kojící ženy, měly by se o jejím užívání poradit se svým ošetřujícím lékařem. To samé platí také pro osoby se zdravotními problémy.
Jaká dávka je ta správná?
Pokud Vás Moringa zaujala a chcete, aby se stala součástí Vašeho života, užívejte jednou až dvakrát denně 2 – 3 gramy prášku. Na počátku užívání můžete denní dávku snížit, abyste vypozorovali, jak na Vás Moringa působí.
Jak nejlépe užívat?
Prášek se velmi snadno odměřuje díky přiložené odměrce. Vsypat ho můžete do sklenice vody a rozmíchat, popřípadě ho můžete přidat do pokrmu, kaší, jogurtu nebo zeleninového či ovocného Smoothie.