Muchomůrka červená - Extrakt z celé houby 10:1 v prášku
Muchomůrka červená - Extrakt z celé houby 10:1 v prášku
Muchomůrka červená - Extrakt z celé houby 10:1 v prášku
Muchomůrka červená - Extrakt z celé houby 10:1 v prášku

Muchomůrka červená
Extrakt z celé houby 10:1 v prášku

Amanita muscaria, Sóma, Muchomůrka červená, Fly Agaric, Rød fluesvamp, Fly Amanita

Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
Pro informaci o účincích a tradičním způsobu užití Vás musíme odkázat na náš herbář (vstup v horní liště e-shopu). Zde nemůžeme dle nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 tyto informace uvádět.

 

Amanita byla používána již před více než 3500 lety při obřadech ve starověké Indii. Rituální používání sušených hub bylo rozšířené i na Sibiři a po stěhování národů se tento kult rozšířil i do dalších částí světa. Amanita muscaria je pro nás velmi dobře známá Mochomůrka červená. Jméno Muchomůrka si získala již v minulosti, kdy ji lidé využívali na otrávení much. Její sytě červený klobouk posypali cukrem a mouchy jej pak olízaly, otrávily se a uhynuly.

 

Mochomůrka červená je jedovatá houba, která se řadí do čeledi štítkovitých. Její vzhled je velice nápadný již na první pohled. Klobouk má oranžovou až sytě červenou barvu s bílými bradavkami. Průměr klobouku je mezi 8 – 20 cm. Tvar klobouku je polokulovitý a s věkem se tvar mění. Nejdříve je sklenutý a poté rozložený. Na okraji je hřebenité rýhování. Lupeny mají bílou barvu, jsou husté a třeně volné. Třeň je též bílý a válcovitého tvaru. Na okraji je obalený bradavičnatou pochvou. Prsten mochomůrky je rýhovaný, převislý a velice široký. Výtrusný prach je bílý. Mochomůrka červená je hojně se vyskytující houba jak v našich končinách, tak i jinde ve světě. Roste v mírném pásu v jehličnatých, listnatých i smíšených lesích. Mochomůrka tvoří symbiózu s břízou, modřínem, borovicí, smrkem a dubem. Jejich kořenové buňky jsou pro mochomůrku životně důležité, a proto jinde neroste.

 

Tento etnobotanický materiál slouží pouze pro sběratelské, studijní a okrasné účely! Není určen ke konzumaci! Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím. Neprodejné osobám do 18 let!