Mucuna pruriens - Prášek z fazolí
Mucuna pruriens - Prášek z fazolí
Mucuna pruriens - Prášek z fazolí
Mucuna pruriens - Prášek z fazolí
Mucuna pruriens - Prášek z fazolí

Mucuna pruriens
Prášek z fazolí

Mucuna pruriens, Kapikacchú, Akushi, Kiwach, Ojo de Vaca
Produkt z Brazílie

Mucuna pruriens, nebo také smetanvé fazole je hojně rozšířena snad ve všech tropických oblastech. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme ve čtvrtek 22.2.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Jiné formy: Celé fazole
Mucuna pruriens má na mnoha místech Země rozdílné názvy jako například Kapikacchú, Smetanové falzole, Carpogon pruriens, Mucuna Aterrinia, Mucuna Cyanosperma, Negrete pruriens. Je nedílnou součástí zemědělství v tropických oblastech a zahradnictví, nejen pro své léčivé účinky. Ve Střední Americe byla po desetiletí náhražkou za kávu. Fazole se upražily, rozemlely a káva nesla název “Nescafé”.
Jedná se o jednoletou, nebo vytrvalou popínavou bylinu až dřevnatou liánu, dorůstající do výšky až 15 metrů. Dle svého stáří se na objevuje pokrytí chloupky, ve stáří je zcela hladká. Vyskytuje se ve veškerých tropických oblastech od pouští jižní Ameriky přes Afriku až po jih a východ Asie. Má špičaté, na okrajých rýhované a vejčité listy. Květy s 3 - 5 okvětními lístky, mající bílou až tmavě fialovou barvu. Lusky jsou plodem, zabaleny v oranžových chloupkách, které způsobují svědění na pokožce.
Bylinka obsahuje tyto látky
Obsahovaných látek v Mucuně je opravdu velké množství: alkaloidy, alkylaminy, kyselina behenová, betacarboline, beta-sitosterol, bufotenin, cystin, dopamin, mastné kyseliny, flavony, galaktóza d, kyselina gallová, 6-methoxyharman, mucunadine, genistein, palmitolejová kyselina, fenylalanin, kyselina glutamová, glutathion, glycin, histidin, hydroxygenistein, 5-hydroxytryptamin, isoleucin, L-dopa, kyselina linolová, linolenová kyselina, lysin, manosa d, methionin, , mucunain, mucunine, kyselina myristová, niacin, arachidové, nikotin, kyselina olejová, kyselina palmitová kyselina, prurienidine, prurienine, riboflavin, saponiny, serin, serotonin, kyselina stearová, stizolamine, threonin, trypsin, tryptamin, tyrosin, valin, a vernolic kyselina