Sortiment

Mucuna pruriens
Prášek z fazolí

Mucuna pruriens - Prášek z fazolí
Mucuna pruriens - Prášek z fazolí
Mucuna pruriens - Prášek z fazolí
Mucuna pruriens - Prášek z fazolí
Mucuna pruriens, nebo také smetanvé fazole je hojně rozšířena snad ve všech tropických oblastech. Celý popis
  = 50g        

Hlavní přednosti

  • Dobrá rozpustnost
  • Působí na celé tělo
  • Přímo z původních oblastí

Mucuna pruriens má na mnoha místech Země rozdílné názvy jako například Kapikacchú, Smetanové falzole, Carpogon pruriens, Mucuna Aterrinia, Mucuna Cyanosperma, Negrete pruriens. Je nedílnou součástí zemědělství v tropických oblastech a zahradnictví, nejen pro své léčivé účinky. Ve Střední Americe byla po desetiletí náhražkou za kávu. Fazole se upražily, rozemlely a káva nesla název “Nescafé”.

Jedná se o jednoletou, nebo vytrvalou popínavou bylinu až dřevnatou liánu, dorůstající do výšky až 15 metrů. Mladá rostlina je pokrytá chloupky, ve stáří je zcela hladká. Vyskytuje se ve veškerých tropických oblastech od pouští jižní Ameriky přes Afriku až po jih a východ Asie. Má špičaté, na okrajích rýhované a vejčité listy. Květy s 3 - 5 okvětními lístky, mající bílou až tmavě fialovou barvu. Plodem jsou lusky, které jsou chráněny oranžovými chloupky, které při styku s pokožkou způsobují svědění.

Bylinka obsahuje tyto látky

Obsahovaných látek v Mucuně je opravdu velké množství: alkaloidy, alkylaminy, kyselina behenová, betacarboline, beta-sitosterol, bufotenin, cystin, dopamin, mastné kyseliny, flavony, galaktóza d, kyselina gallová, 6-methoxyharman, mucunadine, genistein, palmitolejová kyselina, fenylalanin, kyselina glutamová, glutathion, glycin, histidin, hydroxygenistein, 5-hydroxytryptamin, isoleucin, L-dopa, kyselina linolová, linolenová kyselina, lysin, manosa d, methionin, , mucunain, mucunine, kyselina myristová, niacin, arachidové, nikotin, kyselina olejová, kyselina palmitová kyselina, prurienidine, prurienine, riboflavin, saponiny, serin, serotonin, kyselina stearová, stizolamine, threonin, trypsin, tryptamin, tyrosin, valin, a vernolic kyselina

Země původu

Další formy produktu

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.