Muira puama - Drcená dřevina
Muira puama - Drcená dřevina
Muira puama - Drcená dřevina
Muira puama - Drcená dřevina
Muira puama - Drcená dřevina

Muira puama
Drcená dřevina

Muira puama, Ptychopetalum, Potency wood, Voňatec vejčitý, Murapuama
Produkt z Brazílie

Muira puama, rosltina z čeledi olaxovité a exotická rostlina původem z Brazlie. Pro její účinky ji muži z amazonských kmenů žvíkali, nebo z ní vyráběli masti. Celý popis
Doručíme v úterý 23.1.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Muira puama latinsky Ptychopetalum je pro nás poměrně nová, dříve neznámá exotická léčiná rostlina z čeledi olaxovité. V brazilské Amazonii je původ rostliny. Dnes najdeme Muiru i v oblasti Jižní Ameriky. Výška 5 metrů je maximální, do které se tento storm doroste. Velikost listů je okolo 2x3cm. Bílé květy připomínající štiplavou vůni Jasmínu mají 4-6 okvětních lístků. Kořen je narozdíl od květů bez vůně, tuhý, vláknitý, světle hnědé barvy s velmi tenkou kůrou. Předívku “Amazonská viagra “ si rostlina získala svými účinky, kterou zaznamenali muži amazonských kmenů při žvýkání kořene a kůry. Zvyšovalo to prý jejich mužskou sílu. Z obou částí se dlouhodobou extrakcí a přidámín oleje vyráběli masti.
Účinné látky
Látky, které rostlina obsahuje: alkaloidy (muirapuamin), esenciální oleje, lupeol, flobafen, betasitosterol, třísloviny, rostlinné steroly, nenasycené mastné kyseliny a organické kyseliny.