Sortiment

Mulungu
Drcená kůra

Mulungu - Drcená kůra
Mulungu - Drcená kůra
Mulungu - Drcená kůra
Mulungu - Drcená kůra
Mulungu je stromem i keřem nazývaný "Korálovou květinou" pocházejícím původem z Amazonie. Celý popis
  = 50g        

Hlavní přednosti

  • Prospívá činnosti jater
  • Prospívá duševnímu stavu
  • Působí protizánětlivě

Mulungu s latinským názvem Erythrina mulungu, někdy lidově nazýván Zarděnicí je rostlinou spadající do čeledi bobovitých a podčeledi motýlokvětých keřů až stromovitých dřevin, rostoucí několika druhů v tropických oblastech celého světa, kde jsou kulturními stromy mnoha národů.

Jedná se tedy o strom, v ojedinělých případech i keř střední velikosti, který ve většině případů obrůstá trny či ostny. Dorůstá do výšky 10 až 14 metrů. Produkuje oranžovo-červené kvítky, které zpravidla opylovávají kolibříci.

Někdy se tento strom lidově nazývá jako "Korálová květina", protože svou totožnou barvou okvětení připomíná oranžové korály.

Mulungu je původem z Brazílie, kde se posléze rozšířila až do Peru a jiných tropických částí Latinské Ameriky.

Mulungu byl oficiálně prvně zaznamenaný v roce 1829. Hned na to dostal 2 známá botanická jména Erythrina Mulungu a Verna.

V předkolumbovských civilizacích byl odvar z kůry tohoto stromu používán pro překonání strachu z boje a válečných útrap

Velkou zajímavostí je, že kůra byla a dodnes stále je využívána tamějšími domorodými národy, především v oblastí Amazonie, nejen jako lék, ale i jako insekticid na hubení parazitů nebo jako jed na ryby.

Mulungu se dodnes užívá v Brazílii pro farmaceutické účely, ke se užívá při poruchách nálady.

Co Mulungu obsahuje?

Aby toho nebylo málo, tak Mulungu mimojiné obsahuje celkově až 80 složenin, které mají blahodárný vliv pro náš organismus.

Moderní medicína v mulungu objevila řadu biologicky účinných látek, z nichž nejvýznamnější jsou isoflavonoidy daidzein a phaseollin, k tomu potom ještě další alkaloidy. V experimentech na zvířatech byl prokázán silný anxiolytický a antikonvulzivní účinek této byliny, za níž jsou odpovědné právě erythrinové alkaloidy, zejména erytravin a erysotrin.

Země původu

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.