Mulungu - Drcená kůra
Mulungu - Drcená kůra
Mulungu - Drcená kůra

Mulungu
Drcená kůra

Erythrina mulungu, Mulungu, Coral Flower, Corticeira, Murungu
Produkt z Brazílie

Mulungu je stromem i keřem nazývaný "Korálovou květinou" pocházejícím původem z Amazonie. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v úterý 19.12.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Mulungu s latinským názvem Erythrina mulungu, někdy lidově nazýván Zarděnicí je rostlinou spadající do čeledi bobovitých a podčeledi motýlokvětých keřů až stromovitých dřevin, rostoucí několika druhů v tropických oblastech celého světa, kde jsou kulturními stromy mnoha národů.
Jedná se tedy o strom, v ojedinělých případech i keř střední velikosti, který ve většině případech oplívá trny či ostny. Dorůstá do výšky 10 až 14 metrů. Produkuje oranžovo-červené kvítky, které zpravidla opilovávají kolibříci.
Někdy se tento strom lidově nazývá jako "Korálová květina", protože svou totožnou barvou okvětení připomíná oranžové korály.
Mulungu je původem z Brazílie, kde se posléze rozšířila až do Peru a jiných tropických částí Latinské Ameriky.
Mulungu byl oficálně prvně zaznamenaný v roce 1829. Hned na to dostal 2 známé botanické jména Erythrina Mulungu a Verna.
V předkolumbovských civilizacích byl odvar z kůry tohoto stromu používán pro překonání strachu z boje a válečných útrap
Velkou zajímavostí je, že kůra byla a dodnes stále je využívána tamějšími domorodými národy, především v oblastí Amazonie, nejen jako lék, ale i jako insekticid na hubení parazitů nebo jako jed na ryby.
Mulungu se dodnes užívá v Brazílii pro farmaceutické účely, ke se užívá při poruchách nálady.
Co Mulungu obsahuje?
Aby toho nebylo málo, tak Mulungu mimojiné obsahuje celkově až 80 složenin, které mají blahodárný vliv pro náš organismus.
Moderní medicína v mulungu objevila řadu biologicky účinných látek, z nichž nejvýznamnější jsou isoflavonoidy daidzein a phaseollin, k tomu potom ještě další alkaloidy. V experimentech na zvířatech byl prokázán silný anxiolytický a antikonvulzivní účinek této byliny, za níž jsou odpovědné právě erythrinové alkaloidy, zejména erytravin a erysotrin.