Mulungu - Drcená kůra
Mulungu - Drcená kůra
Mulungu - Drcená kůra

Mulungu
Drcená kůra

Erythrina mulungu, Mulungu, Coral Flower, Corticeira, Murungu
Produkt z Brazílie

Doručíme ve středu 22.2.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Pro informaci o účincích a tradičním způsobu užití Vás musíme odkázat na náš herbář (vstup v horní liště e-shopu). Zde nemůžeme dle nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 tyto informace uvádět.

 

Erythrina mulungu je vysoce ceněné sedativum v Brazílii. Tato rostlina je známá pod dvěma botanickými názvy – Erythrina mulungu nebo Erythrina verna, ale zlidověl i název „korálová květina“, protože oranžová barva květů se podobá barvě korálů. Odvar z Erythriny se používá již několik staletí a domorodé obyvatelstvo na něj nedá dopustit. Mulungu je středně vysoký, dobře rozvětvený strom, který vyrůstá do výšky 10 až 14 metrů. Je z čeledi bobovitých. Na větvích se hojně vyskytují červeno-oranžové květy, které přitahují pozornost již z dálky. Plodem je lusk, semena jsou velká a červeno-černé barvy. Ty jsou používány domorodými kmeny na výrobu šperků a náhrdelníků. Mulungu je nejvíce rozšířena v Brazílii a Peru a v menším množstvím se vyrůstá i v dalších tropických oblastech Jižní Ameriky. Obvykle se vyskytuje v bažinách a podél břehů.

 

Složení
Erythrina byla jednou z nejvíce zkoumaných bylin. Je dokázáno, že obsahuje vysoké množství flavonoidů, triterpenů a alkaloidů. Skupina alkaloidů obsahuje mnoho účinných látek s různými vlastnostmi. Mezi nejnověji objevený alkaloid patří cristamidine. Mezi hlavní rostlinné chemické látky v Mulungu patří: alanin, arginin, kyselina asparagová, cristacarpin, cristadine, crystamidine, erythralines, erythramine, erythratine, gama-aminomáselné kyseliny, kyselina glutamová, hypaphorine lektiny, Ursolová kyselina, a vitexin.