Doprava ZDARMA pro objednávky s hodnotou nad 299 Kč.

Nopál
Prášek z fíku

BESTSELLER
Prášek z fíku Nopálu se získává z kaktusovité rostliny s alternativním názvem Opuncie. Má úžasné vlastnosti a dokáže harmonizovat zažívání a trávení. Díky vysokému obsahu antioxidantů si s ní zachováte svou mladistvou vitalitu a budete se cítit jako znovuzrozeni! Celý popis
  = 100g        
  = / dávka

Popis rostliny Nopál

Opuncie neboli Nopál patří do čeledi kaktusovité a začala se pěstovat již před 8 až 9 tisíci lety ve středním Mexiku. Evropští mořeplavci objevili rostlinu v 16. století na Haiti a dovezli ji do Středozemí, odkud se dále rozšířila do dalších koutů světa. V současné době se Nopál nejvíce pěstuje v Itálii, Indii, Africe, USA, Bolívii, Brazílii a Mexiku. Této rostlině se daří i na suchých, písčitých a vápenatých půdách a v nepříznivých podmínkách. Dorůstá až šesti metrů a charakteristické jsou pro ni masité elipsovité listy s trny. V listech rostlina zadržuje vodu, čímž si zachovává svou zelenou svěžest. Opuncie kvete pouze v noci a přes den zůstávají květy uzavřeny, aby se z rostliny neodpařovala voda. Po odkvětu se tvoří na stejných místech 10 až 15 cm velké, šťavnaté a mnohosemenné plody, které svou chutí připomínají hrušku. V Mexiku bychom nalezli až 60 druhů Nopálu, ale pouze 13 z nich je jedlých.

Co v Nopálu nalezneme?

Prášek z fíků Nopálu je významnou superpotravinou, která obsahuje zdraví prospěšné látky. Tato rostlina je přirozeně bezlepková a mohou ji užívat také osoby, které dodržují bezlepkovou dietu. Pokud bychom zaměřili svou pozornost pouze na kaktusové fíky, nalezli bychom v nich značné množství sacharidů, vlákniny, amonikyselin, vitaminů a minerálů. Zajímavou složkou v rostlině jsou antioxidanty, které jsou účinné v boji proti volným radikálům, udržují organismus v dobrém stavu a zpomalují jeho stárnutí. To je přínosné pro lidi, kteří žijí ve znečištěném životním prostředí nebo se potýkají se stresem.

Účinky Nopálu

Kaktusové fíky obsahují vlákninu pro harmonizaci zažívání, rychlejší průchod přijaté stravy trávicím ústrojím a dlouhodobější pocit sytosti. Prášek z Nopálu si dopřávejte pravidelně, jestliže jíte příliš tučnou stravu. Nopál má tu moc, že znesnadňuje vstřebávání tuků do těla. Tato rostlina je také skvělým pomocníkem při detoxikaci organismu nebo dlouhodobé únavě, kdy Vás trápí nadměrné psychické a fyzické vyčerpání. Vyzkoušet ji můžete také při pocitech neklidu nebo během hubnutí. Čisticí vlastnosti Nopálu se pozitivně odrážejí na kvalitě pokožky, což ocení zejména ženy nebo osoby trpící různými kožními obtíži. Pokud se potýkáte se ztrátou vitality a připadá vám, že jste zaneseni odpadními látkami, neměli byste si nechat prášek z nopálových fíků uniknout.

Vedlejší účinky užívání

Prášek z kaktusových fíků může při nadměrném užívání způsobit zažívací potíže nebo bolesti hlavy. Užívání Nopálu by měli zkonzultovat s ošetřujícím lékařem lidé se zdravotními problémy nebo těhotné a kojící ženy.

Jaká dávka je ta správná?

Doporučená denní dávka činí 3 gramy denně, ale v samém počátku užívání snižte dávku a vypozorujte, jaké má na Vás účinky. Až si tělo na rostlinu zvykne, můžete dávku navýšit až do maximálního množství.

Jak nejlépe užívat?

Prášek můžete užívat několika způsoby: rozmíchat ho ve sklenici neperlivé vody nebo ho přidat do pokrmu, jogurtu, kaše či ho zamixovat do Smoothie.

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Opuntia maxima, Opuntia paraguayensis, Barbary fig, Indian fig, Indian fig opuntia, prickly pear, Viikunaopuntia, viikuna-kaktus, Cactus decumanus, Cactus ficus-indica, Opuntia amyclaea, Opuntia cordobensis, Opuntia decumana, Opuntia gymnocarpa, Opuntia hispanica, Opuntia megacantha, Fico d'India, Indische vijgen, cactus vijg, figue de Barbarie, Echter Feigenkaktus, Indische Feige, Fragosykia, Kaktusfíkja, Opuncia, Ægte Figenkaktus, Fikenapuntia, Figueira-da-Índia, Opuntia ficus-indica

Podobné zboží