Ořech z palmy Areca - Celé ořechy
Ořech z palmy Areca - Celé ořechy
Ořech z palmy Areca - Celé ořechy

Ořech z palmy Areca
Celé ořechy

Areca catechu, Areka obecná, Areka betelová, betelový ořech, bynabaum, fófal
Produkt z Malajsie

Ořech z Palmy Arekové je v Asii denně používanou surovinou jako u nás káva. Je to tropická palma dorůstající až do výšky 20 metrů. Celý popis
Doručíme v úterý 26.9.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Areka obecná, Palma Areková či Areca catechu patří mezi celosvětově nejpopulárnejší rostlinu. Stejně jaky my pijeme denně kávu, Asiaté užívají Areku. Původem je palma z Malajsie, nyní je rozšířena i do všech oblastí Asie. Pěstuje se nejvíce v Thajsku, Vietnamu, Malajsii, Barmě a Srí lance. V současné době se začíná pěstovat na východu Afriky. Hubená, 20 metrů vysoká palma s rovným kmenem. Listy měří i 3 metry, jsou lichozpeřené a vyrůstají na vrcholku palmy. V úžlabí listů rostou přes půl metru velké květní palice, obsahující aromatické květy. 4-5 cm dlouhá peckovice je plodem palmy. Známý arekový ořech se nachází v tenké skořepině, zde je uloženo fialové semeno a to je uvnitř bílé. Plody se sbírají ještě nedozrálé, z těch jdou totiž semena jednoduše vyndat. Ty se poté rozdělí napůl a suší na slunci.
A co ořech z Arekové palmy obsahuje?
Semena obsahují lipidy (50%), sacharidy a třísloviny. Dále také směs pyridinových a piperidinových alkaloidů. Nejvíce obsažen je arekolin (methyl-1,2,5,6-tetrahydro-1-methylnikotinát), jehož obsah kolísá v rozmezí 0,1-0,35 %. V menším množství je obsažen arekaidin a guvacin. Ostatní alkaloidy jsou pouze ve stopovém množství.