Ořech z palmy Areca - Celé ořechy
Ořech z palmy Areca - Celé ořechy
Ořech z palmy Areca - Celé ořechy

Ořech z palmy Areca
Celé ořechy

Areca catechu, Areka obecná, Areka betelová, betelový ořech, bynabaum, fófal
Produkt z Malajsie

Ořech z Palmy Arekové je v Asii denně používanou surovinou jako u nás káva. Je to tropická palma dorůstající až do výšky 20 metrů. Celý popis
Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
Areka obecná, Palma Areková či Areca catechu patří mezi celosvětově nejpopulárnejší rostlinu. Stejně jaky my pijeme denně kávu, Asiaté užívají Areku. Původem je palma z Malajsie, nyní je rozšířena i do všech oblastí Asie. Pěstuje se nejvíce v Thajsku, Vietnamu, Malajsii, Barmě a Srí lance. V současné době se začíná pěstovat na východu Afriky. Hubená, 20 metrů vysoká palma s rovným kmenem. Listy měří i 3 metry, jsou lichozpeřené a vyrůstají na vrcholku palmy. V úžlabí listů rostou přes půl metru velké květní palice, obsahující aromatické květy. 4-5 cm dlouhá peckovice je plodem palmy. Známý arekový ořech se nachází v tenké skořepině, zde je uloženo fialové semeno a to je uvnitř bílé. Plody se sbírají ještě nedozrálé, z těch jdou totiž semena jednoduše vyndat. Ty se poté rozdělí napůl a suší na slunci.
A co ořech z Arekové palmy obsahuje?
Semena obsahují lipidy (50%), sacharidy a třísloviny. Dále také směs pyridinových a piperidinových alkaloidů. Nejvíce obsažen je arekolin (methyl-1,2,5,6-tetrahydro-1-methylnikotinát), jehož obsah kolísá v rozmezí 0,1-0,35 %. V menším množství je obsažen arekaidin a guvacin. Ostatní alkaloidy jsou pouze ve stopovém množství.