Ostropestřec mariánský
Plod

Ostropestřec mariánský je vítaným pomocníkem, když jste unaveni a zaneseni odpadními látkami. Tato bylina je pohlazením pro Vaše játra a přispěje k rychlejší detoxikaci těla. Nezapomínejte na ni, až budete chtít zhubnout a pročistit se! Celý popis
  = 200g        

Popis rostliny Ostropestřec

Ostropestřec mariánský s latinským názvem Silybum marianum se považuje za léčivou rostlinu, která roste zejména ve Středomoří, v Malé a Přední Asii a na Kanárských ostrovech. Tato rostlina si vysloužila přezdívku „Mariánský bodlák“ nebo „Kristova koruna“ pro svou trnitost, jež je spojována s historií ukřižování. Léčivé účinky Ostropestřce znali již lidé v antice a využívali jej na jaterní onemocnění. Rostlinu si oblíbil také britský bylinkář 17. století Nicholas Culpeper. I v současné době jsou plody byliny ceněny pro svůj blahodárný vliv na játra. A jak Ostropestřec vypadá? Tato bylina z čeledi hvězdnicovité má bodlinaté listy s bílými žilkami a asi 1 metr dlouhé lodyhy s purpurově červeným až fialovým květenstvím, které se na konci léta promění v plody. Ostropestřec se v Česku ve volné přírodě téměř nevyskytuje.

Co v Ostropestřci nalezneme?

Není pochyb, že je Ostropestřec nabitý účinnými přírodními látkami, hlavně silymarinem. V našich podmínkách se ho ale netvoří v plodech tolik, jako v rostlinách ve Středomoří. Menší koncentraci této látky pak nalezneme v listech a kořenu. Plody Ostropestřce obsahují až 27 % bílkovin a 30 % jedlých olejů s nenasycenými mastnými kyselinami. Neméně důležitou složkou v plodech je taktéž vitamin E. Přírodní látky v bylině působí na organismus antioxidačně a protizánětlivě, což ho udržuje po dlouhou dobu vitální.

Účinky Ostropestřce

Bylina Ostropestřec je doslova vzpruhou pro Vaše játra, zvláště pokud příliš nedodržujete zdravý životní styl. Jejich činnost oslabujete nejen špatnou stravou, ale i alkoholem, chemickými léky a dusičnany. Ostropestřec je výborným pomocníkem k vnitřní očistě a k podpoře odolnosti těla. Přínosem je také pro všechny lidi, kteří chtějí zlepšit své trávení.

Ostropestřec a hubnutí

O Ostropestřci se často mluví v souvislosti s hubnutím, které vám půjde snáze, jestliže nejprve provedete vnitřní očistu organismu. A s tím Vám pomůže právě Ostropestřec. Tato bylina podporuje očistu a aktivitu střev, čímž nastartuje hubnutí. A stimulace střev a čištění střevních výstupků (klků) výraznou měrou urychlují trávení potravy a jejich bezpečný průchod střevy. Po detoxikaci těla Ostropestřcem pokračujte ve zdravém životním stylu – Vaše úsilí se dočká odměny.

Vedlejší účinky užívání

Než začnete užívat Ostropestřec, měli byste to prokonzultovat se svým lékařem, zvláště pokud trpíte nějakými zdravotními problémy. Tato bylina není vhodná pro těhotné a kojící ženy a pro osoby se zvýšeným krevním tlakem, protože jej může ještě zvýšit.

Jaká dávka je ta správná?

Každý den si dejte 7 – 10 gramů (1 až 2 lžičky) tlučených plodů Ostropestřce. Doporučujeme Vám, abyste prvních 10 dnů dávku zdvojnásobili. Spustíte tím v játrech intenzivní regenerační procesy. Nezapomeňte po nasazení Ostropestřce celkově upravit svou životosprávu.

Jak nejlépe užívat?

Tlučené plody Ostropestřce užívejte přímo, protože přelitím horké vody a louhováním se značná část účinných látek zničí. Plody důkladně rozkousejte, abyste je rychleji strávili. Konzumujte je nejlépe 45 minut před jídlem a zapijte alespoň 250 ml vody.

Vhodné pro

  • Osoby s jaterními problémy

Nevhodné pro

  • Těhotné ženy
  • Kojící ženy
Země původu

Zdravotní účinky

  • Působí jako antioxidant
  • Podporuje činnost jater
  • Podporuje srdeční činnost
  • Normalizuje hladinu cukru v krvi
  • Podporuje přirozenou obranyschopnost
  • Podporuje imunitní systém
Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. blessed milk-thistle, blessed milkthistle, Holy Thistle, ladys thistle, milk thistle, Milk-thistle, spotted thistle, St. Marys thistle, variegated thistle, Maarianohdake, Chardon Marie, Silybum marianum

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží