Pelyněk pravý
Drcená bylina

Drcený Pelyněk pravý má mnoho pozitivních vlastností na Vaše zažívání. Vyzkoušejte ho při různých žaludečních potížích i při nechutenství. Uvidíte, že se Vám po Pelyňku uleví. Ne nadarmo je součástí tradičních lidových léčitelství. Celý popis
  = 100g        
  = / dávka

Seznámení s rostlinou Pelyněk pravý

Pelyněk pravý s alternativním názvem Stříbrník hořký se vyskytuje skoro po celé Evropě, v severní Africe a Severní a Jižní Americe. V našich končinách bychom na něj narazili v teplých oblastech na vápnitých a dusíkatých půdách. K léčebným účelům se využívá celá rostlina, která má nahořklé aroma. Pelyněk dorůstá výšky 50 až 150 cm a kvete od července do srpna. Jeho účinky znali již ve starověkém Egyptě a Řecku.

Složení Pelyňku pravého

Při chemickém rozboru bychom v Pelyňku nalezli 0,5 % silic a éterický olej absintol. Tyto oleje obsahují terpenické alkoholy. Kromě toho bychom v Pelyňku našli hořčiny, třísloviny a další tělu prospěšné látky.

Účinky Pelyňku pravého

Drcená bylina Pelyněk pravý působí blahodárně na lidi, kteří trpí nechutenstvím nebo je trápí nadýmání. Celkově bychom mohli říct, že harmonizuje zažívání. To ale nejsou jediná pozitiva této byliny. Dále:

  • umí si poradit se zánětlivými ložisky v těle
  • přispívá k lepšímu trávení
  • dokáže posílit oslabený organismus
  • poradí si se záněty žaludku
  • podporuje tvorbu žaludečních kyselin

Vedlejší účinky Pelyňku pravého

Pelyněk pravý je dobrým sluhou i zlým pánem. Vyhnout by se mu měly těhotné a kojící ženy a osoby, které trpí žaludečními vředy. Pokud máte nějaké zdravotní problémy, poraďte se o Pelyňku se svým lékařem.

Dávkování Pelyňku pravého

Upozorňujeme vás, abyste nepřekračovali denní dávku, která činí 3 – 5 gramy drceného Pelyňku.

Způsob užití Pelyňku pravého

Drcený Pelyněk zalijte vařící vodou a nechte ho 10 minut louhovat. Poté odvar sceďte a popíjejte ho po douškách.

Vhodné kombinace

Pelyněk se dá kombinovat s jednou bylinou, která rovněž působí na žaludeční potíže: Puškvorcem obecným. Tato bylina podporuje tvorbu žaludečních šťáv a ulevuje při křečovitých bolestech.

Nevhodné pro

  • Kojící ženy
  • Děti
  • Osoby užívající warfarin
  • Těhotné ženy
Země původu

Další formy produktu

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Artemisia absinthium, Absinthium, Absinthe wormwood, Wormwood, Common wormwood, Grand wormwood, Stříbrník hořký

Podobné zboží