Pelyněk pravý - Extrakt z listů 10:1 v prášku
Pelyněk pravý - Extrakt z listů 10:1 v prášku
Pelyněk pravý - Extrakt z listů 10:1 v prášku
Pelyněk pravý - Extrakt z listů 10:1 v prášku

Pelyněk pravý
Extrakt z listů 10:1 v prášku

Artemisia Absinthium, Artemisia Absinthium, Absinthe wormwood, Wormwood
Produkt z Číny

Pelyněk pravý je žádaná léčivá bylinka, kterou znali již ve středověkém Egypté a Řecku. Celý popis
Doručíme v úterý 23.1.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Pelyněk pravý latinsky Artemisia absinthium je léčivá bylina bez kterého se neobejde žádná léčivá rostlina. Pelyněk je znám již od středověkého Egypta a Řecka. Hlavním důvodem proč se využívá je jeho hořkost. Byl také jednou z hlavních složek Absinthu, který vynalezl lékař z Francie v roce 1792. Absinth byl oblíbeným nápojem umělců, což se mnohkdy odrazilo na jijich dílech. Obsah alkoholu v absinthu byl 75% a nazývali ho “zelená víla” nebo “zelená bohyně”. Výrobu nápoje zakázali v roce 1915 z důvodu alkoholového šílenství, ke kterému konzumanty doháněl.
Bylinku můžeme najít skoro všude na kamenitém a skalnatém podkladu, na okraji cest i na skládkách. Nejlepším podlkladem pro Artenisii je půda bohatá na vápník a dusík. Původně vyrůstal v západní Asii, odsud se rozšířil po celé Evropě, severu Afriky, Novém Zélandu, sever a jih Ameriky. Po České republice ho můžeme najít spíše v teplých oblastech.
Výška této vytrvalé chlupaté rostliny se pohybuje okolo 50 - 150 cm. Lodyha je četně větvená. Plod pelyňku je nažka. Řapíkaté listy mají zeleno-šedou barvu a květy žluté, trubkovité. Kvete od července do srpna a sběr probíhá od června do srpna. Pro pěstování není nijak náročný, potřebuje pouze mírnou zálivku a slunné místo.
Co pelyněk obsahuje?
Silice (0,5%), seskviterpenoidní hořčiny absinthin a anabsinthin, éterické oleje absintol s terpenickým alkoholem thujonem a thymolem.
Artemisia absinthium, Autor: Matt Lavin Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 2.0