Právenka latnatá - Extrakt 10:1 v prášku
Právenka latnatá - Extrakt 10:1 v prášku
Právenka latnatá - Extrakt 10:1 v prášku
Právenka latnatá - Extrakt 10:1 v prášku

Právenka latnatá
Extrakt 10:1 v prášku

Andrographis paniculata, Právenka latnatá, měkýn latnatý, Andrographis paniculata
Produkt z Indie

Andrographis paniculata je léčivá bylinka pocházející z Ajurvédy. Klinické studie prokázaly, že tato bylinka opravdu funguje. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme ve čtvrtek 22.2.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Andrographis paniculata česky Právenka latnatá je léčivá bylina s dlouholetou historií nejen v asijských kulturách. Užívání Právenky pochází z Ajurvédy. Říká se, že je svými posilujícími účinky podobná Echinacee. Navícadaptogen, protinádorové účinky a je to antioxidant. V zemích skandinávie se Právenka používá k léčbě nachlazení, infekce horních cest dýchacích, chřipce i běžné prevenci. Studie prokázaly, že ochraňuje játra. K léčbě hepetitidy, gastrointestinálním potížím a dalším infekcím se používá v Indii a Číně. Má výraznou hořkou chuť, která dlouho přetrvává v ústech.
Původně vyrůstala v Indii a na Srí Lance. Pěstování bylo rozšířeno do jižní a jihovýchodní Asie. Bylina dorůstá až do 110 cm. Listy jsou dlouhé okolo 8 cm a na šířku 2,5 cm. Stonek je štíhlý tmavě zelené barvy. Květy jsou malé a rostou v trsech. Malé tobolky jsou plodem, široké jen několik málo milimetrů a dlouhé 2 cm. Tobolky obsahují po dozrátí malá, žlutohnědá semínka. Vyžaduje také ale slunce a dostatek tepla. V letních měsících může být venku či ve skleníku. V zimních měsících naopak uvnitř ve světlejší, studené místnosti nebo v zimní zahradě o teplotě 10-15 stupňů. Sklízí se nať začátkem června a suší se ve stínu a teplotě okolo 30 stupňů.
Co Právenka latnatá obsahuje?
Andrographis obsahuje hořčiny-deoxyandrographolidy, andrographolidy, neoandrographolidy.
Jaké má blyinka účinky na naše tělo?
Právenka obsahuje sloučeniny, které velmi dobře fungují jako analgetikum, antitrombotikum, antipyretikum či na snížení hladiny cukru v krvi(glykemie). Své použítí má i při virových onemocněních horních cest dýchacích a infekční hepatitidě typu B. Dále se užívá jako hepatoprotektivum po infekční hepatitidě, otravě léky a chemickými látkami.
Dávkování
Ve fytoterapii se užívá 300mg - 600mg extraktu 1x až 3x denně. Dle Buhnerova protokolu: Dávka 400mg tohoto extraktu 3x denně.
Způsob užití
Prášek rozmícháme ve vodě a vypijeme.
Jaké má právenka nežádoucí účinky?
Těhotné ženy by se měli konzumaci úplně vyhnout. Ojediněle se mohou objevit trávicí potíže, zvracení, průjem, či bušení srdce a závratě.