Právenka latnatá - Extrakt s 10% Andrographolide v prášku
Právenka latnatá - Extrakt s 10% Andrographolide v prášku
Právenka latnatá - Extrakt s 10% Andrographolide v prášku
Právenka latnatá - Extrakt s 10% Andrographolide v prášku

Právenka latnatá
Extrakt s 10% Andrographolide v prášku

Andrographis paniculata, Andrographis paniculata, měkýn latnatý, Právenka latnatá
Produkt z Indie

Andrographis paniculata je léčviá bylinka z rodu Acanthaceae, pocházející z Ajurvédy. Svými posilujícími účinky se velmi podobá Echinacee. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v úterý 19.12.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Andrographis paniculata (Právenka latnatá) je léčivá bylina z rodu Acanthaceae s dlouholetou historií nejen v asijských kulturách. Práenku začali jako první konzumovat v Ajurvédě. Má velmi posilující účinky na imunitu, díky tomu se často přirovnává k Echinacee. Narozdíl od Echinacei má protinádorové účinky, je to adaptogen a antioxidant. Studie dokázaly, že ochraňuje játra. Právenka se používá k léčbě infekce horních dýchacích cest, chřipce, prevenci či nachlazení ve skandinávských zemích. V Číně a Indii se s ní léčí hepatitida, různé infekce a gastrointestinálním potížím. Její výrazná hořká chuť přetrvává dlouhou dobu v ústech.
Původním stanovištěm je Srí Lanka a Indie. Postupem času se pěstování rozšířilo do jižní a jihovýchodní Asie. Dorůstá se výšky do 110 cm. Dlouhé 8 cm a široké 2,5cm jsou listy. Tmavě zelený stonek je štíhlý. Malé květy rostou v trsech. Tobolka je plod Právenky, šířka plodu je jen několik málo milimetrů, délka je 2 cm. Vlhké, stinné, teplé a trochu slunečné stanoviště je ideální volbou. Letní měsíce nejlépe přečká v záhoně, nebo ve sklěníku. Pro měsíce zimní je ideální volba zimní zahrada, ve které by mělo být okolo 10-15 stupňů, nebo světlá chladnější místnost. Sklízí se nať začátkem června a suší se ve stínu a teplotě okolo 30 stupňů.
Jaké Andrographis obsahuje látky?
Právenka obsahuje andrographolidy, hořčiny-deoxyandrographolidy, neoandrographolidy.
Jaké má bylinka účinky na naše tělo?
Extrakt z Právenky má prokazatelně antipyretické, antibiotické, antimalariické, antimykotické, hepatoprotektivní, antithrombogenické a protizánětlivé účinky. Velmi dobré využití má při infekční hepatitidě typu B, virových onemocněních horních dýchacích cest. Dále se užívá jako hepatoprotektivum po infekční hepatitidě, otravě chemickými látkami a léky.
Má právenka nežádoucí účinky?
Jen zřídkase mohou objevit potíže s trávením, zvracení, průjem, neplodnost, nebo bušení srdce a závratě. Těhotné ženy by neměli vůbec konzumovat, protože obsažené látky vyvolávají potrat.
Dávkování
Ve fytoterapii se užívá 300mg - 600mg extraktu 1x až 3x denně. Dle Buhnerova protokolu: Dávka 400mg tohoto extraktu 3x denně.
Způsob užití
Prášek rozmícháme ve vodě a vypijeme.