Právenka latnatá
Extrakt s 10% Andrographolide v prášku

Andrographis paniculata je léčviá bylinka z rodu Acanthaceae, pocházející z Ajurvédy. Svými posilujícími účinky se velmi podobá Echinacee. Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

Andrographis paniculata (Právenka latnatá) je léčivá bylina z rodu Acanthaceae s dlouholetou historií nejen v asijských kulturách. Právenku začali jako první konzumovat v Ajurvédě. Má velmi posilující účinky na imunitu, díky tomu se často přirovnává k Echinacee. Na rozdíl od Echinacei má protinádorové účinky, je to adaptogen a antioxidant. Studie dokázaly, že ochraňuje játra. Právenka se používá k léčbě infekce horních dýchacích cest, chřipce, prevenci či nachlazení ve skandinávských zemích. V Číně a Indii se s ní léčí hepatitida, různé infekce a gastrointestinálním potížím. Její výrazná hořká chuť přetrvává dlouhou dobu v ústech.

Původním stanovištěm je Srí Lanka a Indie. Postupem času se pěstování rozšířilo do jižní a jihovýchodní Asie. Dorůstá se výšky do 110 cm. Dlouhé 8 cm a široké 2,5 cm jsou listy. Tmavě zelený stonek je štíhlý. Malé květy rostou v trsech. Tobolka je plod Právenky, šířka plodu je jen několik málo milimetrů, délka je 2 cm. Vlhké, stinné, teplé a trochu slunečné stanoviště je ideální volbou. Letní měsíce nejlépe přečká v záhonu, nebo ve skleníku. Pro měsíce zimní je ideální volba zimní zahrada, ve které by mělo být okolo 10-15 stupňů, nebo světlá chladnější místnost. Sklízí se nať začátkem června a suší se ve stínu a teplotě okolo 30 stupňů.

Jaké Andrographis obsahuje látky?

Právenka obsahuje andrographolidy, hořčiny-deoxyandrographolidy, neoandrographolidy.

Jaké má bylinka účinky na naše tělo?

Extrakt z Právenky má prokazatelně antipyretické, antibiotické, antimalariické, antimykotické, hepatoprotektivní, antithrombogenické a protizánětlivé účinky. Velmi dobré využití má při infekční hepatitidě typu B, virových onemocněních horních dýchacích cest. Dále se užívá jako hepatoprotektivum po infekční hepatitidě, otravě chemickými látkami a léky.

Má právenka nežádoucí účinky?

Jen zřídka se mohou objevit potíže s trávením, zvracení, průjem, neplodnost, nebo bušení srdce a závratě. Těhotné ženy by neměli vůbec konzumovat, protože obsažené látky vyvolávají potrat.

Dávkování

Ve fytoterapii se užívá 300 mg - 600 mg extraktu 1x až 3x denně (1 odměrka 0,5g ). Dle Buhnerova protokolu: Dávka 400 mg tohoto extraktu 3x denně.

Způsob užití

Prášek rozmícháme ve vodě a vypijeme.

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Andrographis paniculata, Andrographis paniculata, měkýn latnatý, Právenka latnatá

Podobné zboží