Puškvorec obecný - Prášek z kořene
Puškvorec obecný - Prášek z kořene
Puškvorec obecný - Prášek z kořene
Puškvorec obecný - Prášek z kořene

Puškvorec obecný
Prášek z kořene

Acorus calamus, Acorus calamus, Puškvorec obecný, Sladký rákos, Calamus root, Myrtle Grass
Produkt z Číny

Doručíme v úterý 28.2.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Pro informaci o účincích a tradičním způsobu užití Vás musíme odkázat na náš herbář (vstup v horní liště e-shopu). Zde nemůžeme dle nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 tyto informace uvádět.

 

Acorus calamus v České republice známý jako Puškvorec obecný je jednou z nejstarších bylin. Používali ho staří Egypťané, Římané nebo Arabové. Do našich končin se dostal během 16. století. Pro rostlinu je typická její aromatická vůně, která ještě více zesílí při rozlomení oddenku.

 

Puškvorec je bahnitá, vytrvalá rostlina, jejíž výška se pohybuje mezi 60 – 150 cm. Má plazitý a větvený oddenek, který má v průměru 3 cm a lodyha je tříhranná. Listy jsou střídavé, uspořádané dvouřadě. Čepele jsou mečovité, tuhé, při okrajích zvlněné. Listy mohou být až 2 m dlouhé a 2 cm široké. Květenství je husté a palicovité, květy jsou drobné a mají žlutozelenou barvu. Plodem je podlouhlá bobule červené barvy. Domovinou této rostliny je Čína, kde je hojně rozšířena, ale již před několika staletími byla přivezena do Indie a dalších asijských států. Nyní roste skoro v celé Evropě, Asii i Severní Americe. Puškvorec se nejčastěji vyskytuje v trvale zaplavených oblastech. Dále roste na bahnitých místech, ve stojatých nebo mírně tekoucích vodách. Vyrůstá pouze na slunečných místech. Za příznivých podmínek může vytvářet i rozsáhlejší porosty. V České republice je chráněný a kvete od června do července.

 

Tento produkt není schválen Evropskou Unii jako potravina ani potravinový doplněk. Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 nesmíme u tohoto produktu jako prodejci uvádět žádné informace a zdravotní tvrzení.

 

Acorus Calamus, Autor: H. Zell Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0