Rakytník řešetlákový
Sušené plody

Rakytník řešetlákový je ceněný pro své drobné červenooranžové plody. V lidovém léčitelství nalezly široké uplatnění a v současné době se užívají ke zlepšení funkce imunitního systému a k dodání okamžité energie. Takové jsou plody Rakytníku. Celý popis
  = 100g        
  = / dávka

Obsahové látky a účinky Rakytníku řešetlákového

Plody Rakytníku obsahují cenné antioxidanty, které dokážou zpomalit stárnutí organismu. Ve významném množství je v nich zastoupen vitamin C, kterého je v plodech 10x více než v pomerančích. Díky tomu můžete pozorovat pozitivní působení na Váš imunitní systém. Pokud Vás trápí rozladěná psychika, i v takovém případě Vám mohou plody pomoct. Za tyto účinky vděčí vitaminům skupiny B. Nechybí v nich ani vitamin D, který je důležitý ke správnému růstu a vývoji kostí. V neposlední řadě stojí za zmínku vitamin E podporující činnost kardiovaskulárního systému. Zařaďte plody Rakytníku do svého jídelníčku při různých detoxikačních kůrách nebo při zánětech močových cest. Konzumujte ho i tehdy, když potřebujete okamžitě doplnit chybějící energii po fyzické či psychické námaze.

Dávkování a užívání Rakytníku řešetlákového

A jaká je doporučená denní dávka? Denně užívejte 1 čajovou lžičku plodů Rakytníku. Přelijte je 1 litrem vroucí vody a nechejte je 15 minut louhovat. Po uplynutí této doby odvar sceďte a vypijte. Plody Rakytníku nedoporučujeme těhotným a kojícím ženám.

Zajímavosti o Rakytníku řešetlákovém

Rakytník řešetlákový je hustě olistěný keř, který dosahuje výšky 2 až 10 metrů. Malé kulovité plody se zbarvují do červenooranžové barvy a chutnají sladkokysele. Účinky Rakytníku využívali v lidovém léčitelství již obyvatelé Mongolska, Sibiře a některých oblastí Číny. Tibetští léčitelé si ho váží pro jeho regenerační schopnosti a intoxikační působení.

Nevhodné pro

  • Kojící ženy
  • Těhotné ženy
Země původu

Další formy produktu

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Hippophae rhamnoides

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Podobné zboží