Rehmanie lepkavá - Drcený kořen
Doprodej
Rehmanie lepkavá - Drcený kořen
Rehmanie lepkavá - Drcený kořen

Rehmanie lepkavá
Drcený kořen

Rehmania glutinosa, Rehmania glutinosa, Sheng Di Huang, Čínský náprstík
Produkt z Číny

Rehmanie lepkavá je trvalka pocházející z Číny a středního Mongolska. Je důležitou součástí ajurvédské a čínské medicíny Celý popis
Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
Rehmanie lepkavá s latinským názvem Rehmannia glutinosa se řadí mezi důležité rostliny ajurvédské a čínské medicíny. Je to trvalka z čeledi Gesneriaceae vysoká 30cm. V květnu se na listnatém stvolu vytvářejí trubkovité květy, jsou žluté či purpurové dlouhé asi 5 cm. Celou rostlinu pokrývají jemné stříbrné chloupky. Původně pochází z Číny a ze středního Mongolska. Její pěstování se rozšířilo i do střední Asie. Je schopna dobře růst i v našem klimatickém pásu a přezimuje i mírnou zimu.
Složení
Účinnou částí Rehmannia glutinosa je tmavě hnědý členitý kořen. Sbírá se na podzim, kdy obsahuje nejvíce léčivých látek a opatrně se suší. Z účinných látek obsahuje kořen především: vitamíny A, B a C, aminokyseliny, cerebrosidy a rehmaglitin.
Pěstování
První pokusy s Rehmanií u nás byli v roce 1995, dá se tedy říci, že jde o zcela novou rostlinu. Ukázalo se, že se velmi dobře přispůsobí našim podmínkám. Může se množit semeny, nebo částmi dužnatých kořenů. Ke svému dobrému růstu potřebuje spíše kamenité a na živiny chudé půdy. Nesvedší ji půda přemokřená a na živiny bohatá.