Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Reishi
Extrakt kapsle

Hodnocení (97 %)
Objevte jedinečnou čínskou houbu Reishi s obsahem prospěšných polysacharidů, terpenoidů, fenolů a dalších látek. Pohodlné užívání díky kapslím. Celý popis
  = 40kap.        
  = 630 mg        
  = 30 g        
  = / dávka

Jedinečnou houbu Reishi najdete pod celou řadou názvů. Latinsky je to Ganoderma lucidum, česky lesklokorka lesklá a lidově se jí říká například královská houba nebo houba nesmrtelnosti. Patří do čeledi lesklokorkovitých, ve které najdete i desítky jiných druhů lesklokorek. Jak už název prozrazuje, je na povrchu lesklá a na první pohled vypadá jako by byla nalakovaná.

Jako dřevokazná houba roste na poraněných živých stromech, nebo na už odumřelých kmenech a pařezech. Nejvíce se jí daří na listnatých stromech, konkrétně na tvrdém dřevě dubu, buku, ořešáku, platanu nebo topolu. Reishi je nejrozšířenější v Asii, ale najdete ji i v Česku. V přírodě není už tak hojná, proto se často pěstuje v komerčních pěstírnách. Ty ovšem nejsou žádnou novinkou. Umělé pěstování Reishi začalo už kolem roku 1970.

A čím je lesklokorka vlastně tak výjimečná? Obsahuje řadu prospěšných látek, nejvýznamnější z nich jsou terpenoidy, steroidy, fenoly, nukleotidy, glykoproteiny a polysacharidy. Také obsahuje esenciální aminokyseliny, s velkým zastoupením lysinu a leucinu.

V Asii si Reishi získala oblibu už před několika tisíci lety. O jejím užívání se zmiňují knihy psané ještě před naším letopočtem. Za hranice Asie se zkušenosti s vzácnou houbou dostaly až v 18. století díky britskému botanikovi Williamu Curtisovi. Chuťově je nepříjemně hořká, proto se nehodí pro běžné použití v kuchyni. Reishi ve formě kapslí se ovšem užívá jednoduše a její chuť vůbec neucítíte.

Užívání a dávkování

Doporučujeme ze začátku užívat 1 kapsli Reishi extrakt z houby 1 až 3x denně, později můžete zvýšit až na 2 kapsle 1 až 3x denně. Kapsli zapijte dostatečným množstvím vody nebo jiného pití.

Vedlejší účinky

Při užívání Reishi se mohou zpočátku objevit lehčí trávicí obtíže, které časem vymizí. U dětí do 3 let a v případě těhotenství a kojení doporučujeme užívání prokonzultovat s lékařem. Stejně tak pokud trpíte nízkým tlakem nebo máte jiné zdravotní obtíže.

Vhodné kombinace

Reishi můžete kombinovat s dalšími doplňky. Vhodně se ovlivňuje například s další houbou, která se jmenuje Cordyceps.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Ganoderma lucidum, Reishi, Ling Zhi Ganoderma lucidum, Lesklokorka lesklá

Země původu

Zdravotní účinky

  • Normální funkce oběhové soustavy
  • Normalizuje hladinu cholesterolu v krvi

Recenze produktu

Denis E.
100 %
Beru na srdce a vysoký tlak.
Naďa V.
97 %
Reishi mi pomáhá udržet zdravou hladinu nezdravého cholesterolu. Kapsle mi vyhovují.
Michal K.
95 %
Kombinuji i s jinými houbami a perfektně funguje.

Účinné látky

  • Esenciální aminokyseliny
  • Fenolické látky
  • Glykosidy
  • Polysacharidy
  • Steroly
  • Terpenoidy

Další formy produktu

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží