Reishi - Extrakt z houby 10:1 v kapslích
Reishi - Extrakt z houby 10:1 v kapslích
Reishi - Extrakt z houby 10:1 v kapslích
Reishi - Extrakt z houby 10:1 v kapslích

Reishi
Extrakt z houby 10:1 v kapslích

Ganoderma lucidum, Reishi, Ling Zhi Ganoderma lucidum, Lesklokorka lesklá
Produkt z Číny

Houba s bájnými účinky a vlastnostmi Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme ve čtvrtek 22.2.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
V čínských lesích roste fytopatogen, který parazituje na stromech, spadlých kmenech, ale i pařezech. Fytopatogením se označuje něco, co způsobuje chorobu rostlin. Výsledkem této choroby je houba s nejedlou plodnicí vějířovitéholedvinovitého tvaru s ostrým okrajem. Ačkoli ostrý, tak měkký, nemusíme se tedy bát, že bychom se o něj poranili. Jak se houba jmenuje? Jak již někteří vědí, mluvíme zde o Reishi. V češtině bychom o ní slyšeli jako o Lesklokorce leklé, v latině jako Ganoderma lusidum. Zajímavé jsou i názvy zemí, ve kterých se Reishi používá. Někdy jsou sice těžké na vyslovení, nebo na překlad, všechny mají však stejný význam - houba života, houba nesmrtelných a podobné. Kdybychom se prodírali lesy těchto oblastí, dost možná na ni můžeme narazit. Dorůstá se až 30 centimetrů. Z počátku má žlutou barvu, která postupně přechází až po purpurově černou. Vršek působí jakoby nalakovaně, což houbě nejspíš dalo její český název.
Z hlediska významu je Reishi hodnotné především pro Tradiční čínskou medicínu, které ho užívá již po tisíce let. Postupně se však rozmohlo po celém světě a tak si Reishi můžeme pořídit i my. Proč bychom měli?
Složení houby Reishi
Rozbory odhalily mnoho látek, které mají své působení. Jejich názvy jsou mnohdy náročné na vyslovení, natož na pochopení. Můžeme si však zmínit pár látek, které nám budou povědomé. Jedná se především o esencionální aminokyseliny, kterých Reishi obsahuje 8 z 10. Další podstatné látky jsou vitamíny, za nejpodstatnější se dá považovat C a B. Ale také důležité polysacharidy.
Jak Reishi účinkuje
Hned na začátku bychom si měli zmínit, počet prací, který byly na tuto houbu vypracován. Tato hodnota překročila mez 1000. Nutno podotknout, že se nejedná o nějaké semestrální práce, ale o relevantní výsledky studií a výzkumů od odborníků. Důležitý je především obsah vitamínů a esencionálních aminokyselin, které si tělo nedokáže vytvořit samo. Jejich příjem je kriticky důležitý pro dobré fungování našeho těla. Obsah polysacharidů účinkuje na náš imunitní systém. Tím se zvyšuje obranyschopnost, kterou potřebuje každý.
Vedlejší účinky při užívání
Bohužel si nemůžeme přesně určit vedlejší účinky. Co však můžeme, je zmínit si, jaké skupiny by měly užívání konzultovat se svým lékařem. Jde především o těhotné a kojící ženy. Dále osoby trpící nízkým krevním tlakem a děti do 3 let. Nezapomínejme na dodržování doporučené denní dávky. Jaká to je?
Doporučené dávkování
Zpočátku je dobrá začít na dávce jedné kapsle 1-3x denně. Můžeme tak lépe pozorovat účinky na naše tělo. Dávku postupně zvyšujeme. Maximální hranicí se dá považovat 2 kapsle 1-3x denně.
Možnosti užívání
Kapsle nabízí jen jednu možnost užívání. Klasické zapití možná působí jednoduše, ale v tom je jeho krása. Můžeme mít kapsle u sebe a užívat je pohodlně a kdykoli.
Dá se kombinovat?
Podobně jak ostatní produkty ,se dá i Reishi kombinovat. Vhodnou kombinací je například Zederach indický, nebo Cordyceps. U obou kombinací dochází k lepší stimulaci imunitního systému a zvýšení účinků.
 
Od jezera po prášek - jak vše probíhá?
06.prosince 2017
Sladkovodní řasa Spirulina je stále oblíbenějším potravinovým doplňkem. Napadlo Vás ale někdy, jaké fáze předcházejí tomu, než se dostane ke koncovému uživateli? Nahlédněte s námi do výrobního tajemství Spiruliny a objevte její přínos pro své zdraví! Zobrazit více
Životnost extraktů
21.listopadu 2016
Životnost extraktů je různá a prodloužíte ji vhodným skladováním. Sušené bylinky skladujte ve vzduchotěsných nádobách na tmavém místě, semena uchovávejte metodou chlazením a bylinky a semínka určená pro dlouhodobé skladování chraňte metodou zmražením. Zobrazit více
Jak skladovat bylinky
03.srpna 2016
Bylinky používáme k dochucování jídel, léčbě různých zdravotních neduhů a posílení těla a ducha. Víte ale, jak bylinky správně skladovat, aby neztratily své aroma, prvotřídní jakost a léčivé vlastnosti? Zobrazit více
Postupy sušení potravinových doplňků
08.července 2016
Potravinové doplňky dodávají organismu živiny, které nepřijme v dostatečné míře z běžné stravy. Příznivě ovlivňují naše zdraví a mohou působit jako prevence před onemocněním nebo podpořit stávající léčbu. Přemýšleli jste ale nad tím, jak se takové potravinové doplňky vyrábí? Používají se k tomu různé metody sušení, jež jsou šetrné k účinným látkám. Prozradíme vám, na jakém principu fungují jednotlivé postupy. Zobrazit více