Reishi
Extrakt z houby 10:1 v prášku

Cizopasná houba užívaná po staletí v tradiční čínské medicíně Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

Reishi je houba rostoucí převážně na území Číny. Jedná se o tak zvaný fytopatogen, který parazituje na stromech a pařezech. Co je fytopatogen? Velmi zjednodušeně se jedná o rostlinu, houbu, organismus, který způsobuje chorobu rostlin. Samotná houba je tedy následkem působení fytopatogenu na daný strom či pařez. Jak Reishi vlastně vypadá? Plodnice je nejedlá, má vějířovitý až ledvinovitý tvar s ostrým, ale měkkým okrajem. Velikost je různá. Jde především o stáří a také podmínky, které k růstu má. Pokud jsou dobré, může se dorůst až 30 centimetrů. Reishi snadno poznáme podle barvy, ta je zpočátku žlutá, postupně přechází přes červeno hnědou, až po purpurově černou. Vzhled je jedna věc, nás však bude zajímat význam a především jak účinkuje. Co se týče významu, má Reishi vysokou hodnotu především pro tradiční čínskou medicínu. Její používání je zaznamenáváno již po tisíce let, což nám už jasně udává její význam. Kdybychom zapátrali v ostatních kulturách po názvu této houby. Narazíme na velmi podobné překladové názvy. Všechny se točí kolem života, nesmrtelnosti a věčného žití (v čínštině - houba života, houba nesmrtelných). Dost už ale o historii, pojďme si povědět něco zajímavějšího.

Složení Reishi

Reishi obsahuje opravdu mnoho látek, jejichž názvům bychom ani nerozuměli. Důležité je vědět, že obsahuje 8 z 10 esenciálních aminokyselin. Tyto aminokyseliny si tělo neumí vyrábět samo, proto je jejich příjem kriticky důležitý. Narazili bychom i na vitamíny, minerály a především důležité polysacharidy.

Jak Reishi účinkuje?

Můžeme si říci hned několik účinků, které obsažené látky způsobují. Například zmíněné esenciální aminokyseliny se vstřebávají velmi rychle, míří ihned k periferiím, kde účinkují na naši svalovou soustavu, ale i ostatní části těla. Polysacharidy účinkují na náš imunitní systém, což je v dnešní době čím dál tím více potřeba. O účincích také mluví počet věděckých prací, které byly na Reishi napsány. Odborníci se přetahují o výsledky jejich výzkumů a tak těch prací bylo napsáno již více než 1000. Nutno podotknout, že se jedná o práce odborníků, nikoli nerelevantních osob a zdrojů.

Nežádoucí účinky Reishi

U Reishi se nedá jednoznačně mluvit o vedlejších účincích. Prakticky můžeme zmínit skupiny lidí, které by měly užívání konzultovat se svým lékařem. Jde především o těhotné a kojící ženy, osoby trpící nízkým krevním tlakem a děti do 3 let. Nezapomínejme však dodržovat denní dávky.

Dávkování

U extraktu v prášku bychom neměli překročit dávku 1500mg 3x denně. Doporučujeme však začít na nižších dávkách (500mg - 1 odměrka 0,5g), které budeme postupně zvyšovat. Je nutné naslouchat svému tělu.

Jak užívat?

Forma prášku se dá dobře rozmíchat ve vodě - cca 300 mililitrů. Můžeme však přidat i do jogurtu, smoothie, nebo podobných pokrmů.

Jak nejlépe kombinovat?

Jako vhodné kombinace přichází v úvahu především Zederach indický a Cordyceps. V obou případech dochází ke zvýšení účinků a lepší stimulaci imunitního systému.

Země původu

Další formy produktu

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Ganoderma lucidum, Reishi, Ling Zhi Ganoderma lucidum, Lesklokorka lesklá

Podobné zboží