Rozchodnice růžová - Prášek z kořene
Rozchodnice růžová - Prášek z kořene
Rozchodnice růžová - Prášek z kořene
Rozchodnice růžová - Prášek z kořene

Rozchodnice růžová
Prášek z kořene

Rhodiola rosea, Růžový kořen, Rozchodnice Růžová, Zlatý kořen
Produkt z Ruska

Rhodiola je jednou z mála bylinek evropského původu, které nabízíme. Můžeme na ni narazit v Krkonoších, ale i Jeseníkách Celý popis
Tuto variantu daného zboží již nenabízíme

Bohužel, tuto variantu již nemáme skladem. Vybrat si však můžete jiné formy tohoto produktu: Drcený kořen

Jiné formy: Drcený kořen
Podobné produkty
Pro informaci o účincích a tradičním způsobu užití Vás musíme odkázat na náš herbář (vstup v horní liště e-shopu). Zde nemůžeme dle nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 tyto informace uvádět.

 

Rhodiola rosea (česky Rozchodnice růžová) je trvalka se žlutými květy, dosahující výšky až 70 cm, z čeledi tlusticovitých, rostoucí ve vyšších nadmořských výškách severní Evropy a Asie. U nás je ojedinělá a tudíž chráněná. Svůj název získala podle vůně připomínající květy růže, kterou vypuzuje kořen a oddenek rostliny po rozemnutí. Její léčivé schopnosti znali ode dávná obyvatelé Sibiře a dodnes je známá hlavně v Rusku.

 

Pěstování
Rozchodnice je pro pěstování nenáročná. Vyhovuje jí písčitá půda, která je smíchaná se štěrkem nebo pískem. Vsazujeme ji na slunné stanoviště. Výsev je možný na podzim nebo na jaře a semínka klíčí přibližně měsíc. Pokud chcete mít opravdovou jistotu, semínka by se nejprve měla vložit do vlhkého substrátu, který uložíme na dva měsíce na chladné místo (například sklep) a teprve po uplynutí této doby se přesadí ven. Sklizeň je vždy na podzim a u nejméně pětiletých rostlin. Kořeny se očistí, nakrájí na proužky a nechají vysušit při vysokých teplotách, ne však s pomocí slunečních paprsků. Ideální teplota se pohybuje mezi 40 – 50 °C.