Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Růže z Jericha
Celá rostlina

Hodnocení (99 %)
Pouštní růže, která je větrem unášena po desítky let, než konečně najde vlahé místo, díky kterému může rozkvést. Krásný vzhled a symbolika, kterou představuje, nabádají pro jasné dekorativní využití. Celý popis
  = 1ks        
Zboží Vám doručíme již od 59Kč (zdarma od 999 Kč).

Růže z Jericha, Jericho rose, Ressurection Rose, to vše jsou označení pro jednu a tu samou, naprosto jedinečnou rostlinu. Podle názvu její jedinečnost nejspíš ani nepoznáme, nicméně poslední název by nám mohl ledasco napovědět. Jedinečná a nezaměnitelná vlastnost této rostliny totiž spočívá ve znovuzrození. Jak to dokáže a k čemu je to dobré? Domovinou jí jsou suché a nehostinné části Střední Ameriky a východu. Nouze o vláhu je v těchto oblastech na denním pořádku. Růže je unášena větrem skrze pustinu, dokud nenarazí na vláhu. V okamžiku, kdy se tak stane, vypustí své kořeny a začne vodu nasávat. Tím do sebe dostane dost energie na to, aby se mohla rozvinout do krásného květu. Po vyčerpání veškeré vláhy se zase zabalí a nechá unášet dál. Tento proces se opakuje po desítky let. V hrobkách egyptských faraonů byly Růže z Jericha nalezeny, jejích stáří činilo přes 4000 let a podle některých byly stále životaschopné. Díky těmto schopnostem si růže vysloužila své jméno i tradici.

Účinky Růže z Jericha

Jakožto rostlina bez dalšího zpracování, nemá žádné účinky na tělo, ani mysl. Jediné, co bychom si mohli zmínit je velmi příjemné vůně vzniklá po rozvinutí. Krásně se tím provoní celá místnost. Podle některých dokáže tato vůně pomoci při respiračních problémech.

Růže z Jericha o Vánocích

Nejčastěji můžeme růži vídat jako dekoraci při vánočních svátcích. Zde zaujímá své čestné místo již po stovky let. K tomuto použití se váže jedna hezká legenda. Podle ní darovala panna Marie Růži z Jericha jako poděkování za pomoc při útěku do Egypta. Rozkvetlá růže tak má symbolizovat její rozvinuté, vlídné ruce (alternativní jméno - Ruce panny Marie). Spíše se však růže užívá pro její symboliku znovuzrození, tedy znovu sjednocení rodiny u vánočního stolu. Použití o Vánocích samozřejmě není podmínkou. Stejně tak může fungovat jako dekorace po celý rok.

Pěstování Růže z Jericha

Znovuzrození růže není vůbec složité. Stačí vzít talíř, naplnit ho vodou a růži do něj položit. Již po pár minutách budeme schopni vidět první známky života. Celkové probuzení trvá cca 24 hodin, po kterých by měla růže vypadat naprosto úchvatně. Po úplném rozvinutí talíř vylijeme a ponecháme pouze tolik vody, aby byly ponořeny kořeny. V tomto stavu bychom měli růži ponechat několik dní, následně ji nechat opět vyschnout a několik týdnů odpočinout. Tento proces se může provádět mnohokrát. Bohužel nejde určit kolikrát je schopna růže takto "vykvést", ale když si uvědomíme jak dlouho se dokáží toulat pouští, tak nemusíme mít strach.

Pozor, ať nezplesniví!

Někteří udělají tu chybu, že růži dají do velkého množství vody a po čase se objeví plíseň. Stačí ji dát do misky, nebo na talíř, s trochou vody, kde budou namočené pouze kořeny. Pokud voda dojde, doplňte opět malé množství vody.

Zarga mountains, Autor: Ji-Elle Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Selaginella lepidophylla, Rose of Jericho, Desert rose, Ruce panny Marie, Selaginella lepidophylla

Země původu

Recenze produktu

Šárka R.
100 %
Dostala jsem jako dárek a moc se mi líbí.
Patricie K.
100 %
V dárkovém balení moc pěkně zabalena. Darovala jsem ji, ale už mám objednáno i pro sebe.
Iva R.
99 %
Moc pěkná rostlina. Je zajímavé ji sledovat, jak se otevírá a zajímavě voní.
UPOZORNĚNÍ

Podobné zboží