Schizandra čínská - Prášek z plodů
Schizandra čínská - Prášek z plodů
Schizandra čínská - Prášek z plodů
Schizandra čínská - Prášek z plodů

Schizandra čínská
Prášek z plodů

Schisandra chinensis, Schizandra čínská, Schizandra japonská, Čínská magnolie, Wu-wei-zi
Produkt z Číny

Objednejte do 16:00 a doručíme ve středu 22.2.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Pro informaci o účincích a tradičním způsobu užití Vás musíme odkázat na náš herbář (vstup v horní liště e-shopu). Zde nemůžeme dle nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 tyto informace uvádět.

 

Schizandra chinensis česky Klanopraška čínská se řadí mezi nejdůležitější byliny tradičního čínského léčitelství. Její jméno pochází ze skutečnosti, že plody mají všech 5 základních chutí - sladkou, slanou, kyselou, hořkou a pikantní. Říká se, že těchto pět chutí odpovídá lidským orgánům játra jsou kyselá, sladká je slezina, hořké je srdce, slané ledviny a pálivé jsou plíce. Klanopraška je opadavá liána vysoká až 10 metrů, některé zdroje uvádějí až 15 metrů. Mladé listy mají zelenou barvu, ale postupem času zežloutnou. Listy jsou řapíkaté, dlouhé 8 cm a široké mezi 2 - 4 cm. Květy mají příjemné citronové aroma. Barva je různorodá od bílé, nažloutlé po růžovou. Plodem je přibližně 6 mm velká bobule červené barvy, která dozrává od srpna do konce října. Semena mají po nadrcení nepříjemnou hořkou chuť. Klanopraška kvete na jaře od dubna do května. Její domovinou jsou lesy na severu a severovýchodě Číny.

 

Složení
Klanopraška obsahuje lignany (schizandrin a gomisin), které jsou nyní zkoumány a ukazuje se, že jsou prospěšné při zvyšování imunity. Schizandrin má dokázány antivirové a antioxidační vlastnosti. Dále se zde vyskytuje schisandrin B , γ- terpinen , bisabolene (+) - gomisin K2 , gomisin S , pregomisin , schisantherin , schicantherin B , angeloylgomisin Q a rubrildilactione.