Škornice šípolistá - Drcené listy
Škornice šípolistá - Drcené listy
Škornice šípolistá - Drcené listy
Škornice šípolistá - Drcené listy
Škornice šípolistá - Drcené listy

Škornice šípolistá
Drcené listy

Epimedium sagittatum, Yin Yang Huo, Epidemium, Škornice šípovitá, Rowdy Lamb Herb, Barrenwort, Aceranthus sagittatus
Produkt z Číny

Škornice šípolistá je původem Čínská bylinka, která se postupem času rozšířila po celém světě. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme ve čtvrtek 22.2.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Škornice šípolistá, neboli Epimedium sagittatim, je čínská bylinka s velmi zajímavou přezdívkou. Podle legendy ji objevil pasáček koz, který si pošiml nadměrné sexuální aktivity kozlů. Později zjistil, že je za to způsobena Škornice, kterou kozy pojídají. Od té doby má rostlinka přezdívku, která by se dala přeložit jako - Bylina prostopášného kozla (v Aj Goatweed).
Z botanického hlediska se jedná o trvalku, která vyrůstá z podzemního oddenku. Má drobné listy, které jednou do roka zkrášlý malé bílé květy. Díky její odolnosti se rostlinka velmi rychle rozšířila po všech klimatických pásmech. V mnoha zemích se stala populární zahradní rostlinkou - například v Japonsku.
Složení Škornice
Ve Škornici bychom narazili na mnoho účinných látek, mezi které patří napříkad flavonoidní přírodní ikariin. Tato látka uvolňuje hladké svalstvo v houbovitých topořivých tělíscích penisu. Tím prakticky navozuje erekci a to bez vedlejších účinků. Dále bychom narazili například na Polysacharidy, steroly, tanin, kyselinu palmotovou a další z říše vitamínů a minerálů.