Byliny se nejčastěji zpracovávají sušením. Nejprve se zbaví nečistot a dále jednotlivé druhy bylin prochází sušicím procesem. Následně se rozemílají, drtí nebo ponechávají vcelku. Rozemletím vznikne jemný prášek a drcením hrubší drť, která si zachovává své léčivé účinky a je připravena pro další využití.
Příprava drcených bylin
Z drcených bylin se připravují čaje, výluhy, bylinné koupele a odvary. Lahodný bylinný čaj získáte, když drcenou bylinnou směs přelijete horkou vodou a louhujete po doporučenou dobu, která je obvykle uvedena na krabičce produktu nebo v příbalovém letáčku. Vychutnejte si čistou chuť bylin nebo si čaj oslaďte trochou medu či přírodním sladidlem ze stévie.
Drcené byliny pro naše zdraví
Aktivní látky v drcených bylinách se dostávají do organismu přes trávicí trakt a dodávají mu zdraví prospěšné vitamíny, minerály, aminokyseliny, třísloviny, antioxidanty, glukany, hormony a další důležité látky pro nastolení psychické a fyzické rovnováhy. Pozitivní účinek drcených bylin pocítíte již po pár šálcích čaje.
Přírodní síla v drcených bylinách
Drcené byliny se prodávají po jednom druhu nebo se z nich míchají různé bylinné směsi, čímž dochází k posílení účinků každé byliny. Neobsahují žádné přídavné látky ani škodliviny, protože většina z nich roste v čistých oblastech. Drcené byliny se používají na řadu tělesných a duševních potíží a při správném dávkování budou dobrým sluhou pro váš organismus.
Uchovávání drcených bylin
Drcené byliny neskladujte v plátěných pytlíčcích, jelikož plátno nechrání byliny před vlhkostí a dochází ke ztrátě aromatických látek. Raději je nasypejte do plechových krabiček, nádob z tmavého skla nebo plastových potravinářských nádob. Až si budete připravovat z jednodruhových drcených bylin nebo směsí čaj, udělejte si z toho váš vlastní rituál!