Smldinec chlupatý - Drcený kořen
Smldinec chlupatý - Drcený kořen
Smldinec chlupatý - Drcený kořen

Smldinec chlupatý

Discorea villosa, Smldninec chlupatý, aluka, ďáblovy kosti, barbasco, kolikový kořen

Tuto variantu daného zboží již nenabízíme

Bohužel, tuto variantu již nemáme skladem. Vybrat si však můžete jiné formy tohoto produktu: Extrakt z oddenku 10:1 v prášku

Podobné produkty
 
Pro informaci o účincích a tradičním způsobu užití Vás musíme odkázat na náš herbář (vstup v horní liště e-shopu). Zde nemůžeme dle nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 tyto informace uvádět.

 

 
Český název rostliny Dioscorea villosa zní poněkud nelichotivě – Smldinec chlupatý. Dioscorea je bylinná trvalka původem z Číny, odkud se již ve středověku rozšířila do Ameriky. Poznáme ji podle vejčitých až 15 cm dlouhých listů svěže zelené barvy s podélnou červenou žilnatinou. Malé zeleno-žluté květy vykvétají v červnu a červenci. Její stonky se obvykle plazí nízko nad zemí. Plodem je třípouzdrá tobolka. Roste nejraději na plném slunci v půdách chudých na živiny.

 

Složení
Užívanou částí rostliny Dioscorea villosa jsou sušené kořeny a oddenky s bílým vnitřkem. Podzemní části se vykopávají v zimě: nejdříve je třeba odříznout vrchní část kořenů a odstranit korek a jemné kořeny. Poté se kořen omyje čistou vodou a nechá se přirozeně vysušit na slunci. Z účinných látek jsou zde obsaženy především: steroidní saponiny (dioscin a trillin), Fytosteroly (beta-sitosterol), alkaloidy, třísloviny a škrob.