Smldinec chlupatý - Drcený kořen
Smldinec chlupatý - Drcený kořen
Smldinec chlupatý - Drcený kořen

Smldinec chlupatý
Drcený kořen

Discorea villosa, Smldninec chlupatý, aluka, ďáblovy kosti, barbasco, kolikový kořen
Produkt z Číny

Tuto variantu daného zboží již nenabízíme

Bohužel, tuto variantu již nemáme skladem. Vybrat si však můžete jiné formy tohoto produktu: Extrakt z oddenku 10:1 v prášku

Podobné produkty
Pro informaci o účincích a tradičním způsobu užití Vás musíme odkázat na náš herbář (vstup v horní liště e-shopu). Zde nemůžeme dle nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 tyto informace uvádět.

 

Český název rostliny Dioscorea villosa zní poněkud nelichotivě – Smldinec chlupatý. Dioscorea je bylinná trvalka původem z Číny, odkud se již ve středověku rozšířila do Ameriky. Poznáme ji podle vejčitých až 15 cm dlouhých listů svěže zelené barvy s podélnou červenou žilnatinou. Malé zeleno-žluté květy vykvétají v červnu a červenci. Její stonky se obvykle plazí nízko nad zemí. Plodem je třípouzdrá tobolka. Roste nejraději na plném slunci v půdách chudých na živiny.

 

Složení
Užívanou částí rostliny Dioscorea villosa jsou sušené kořeny a oddenky s bílým vnitřkem. Podzemní části se vykopávají v zimě: nejdříve je třeba odříznout vrchní část kořenů a odstranit korek a jemné kořeny. Poté se kořen omyje čistou vodou a nechá se přirozeně vysušit na slunci. Z účinných látek jsou zde obsaženy především: steroidní saponiny (dioscin a trillin), Fytosteroly (beta-sitosterol), alkaloidy, třísloviny a škrob.