Sortiment

Stimulanty

Zlepšíte tělesné a duševní funkce a dosáhnete lepších výsledků v práci a ve škole. Vydržíte déle bdělí a pojmete větší objem informací.

AdaptogenyAfrické bylinyAfrodiziakaBylinné směsiČeské bylinyČínské byliny
Zvolte si:
Skladem
Zlevněné
Novinky
Seřadit podle:
Zobrazeno 20 produktů z 37
Stránka: 12

Bylinky proti únavě

Lidé od pradávna využívali přírodní stimulanty ke zvýšení výkonu, načerpání sil a povzbuzení mysli. Doplňte si energii těmito čistě přírodními látkami a stimulujte svou centrální nervovou soustavu. Zlepšíte svou fyzickou a psychickou stránku a budete mít novou chuť do života. Přírodní stimulanty jsou na rozdíl od energetických nápojů šetrné k tělu, neobsahují barviva, umělé přísady ani cukr, nevedou k obezitě a přináší zdravotní výhody.

Vliv stimulantů na člověka

Stimulanty dočasně zlepšují tělesné a duševní funkce a délka jejich účinku se liší podle druhu bylin a aktivních látek. Zvyšují pozornost, krevní tlak a produktivitu, během krátké doby nabudí tělo, snižují potřebu jídla a zlepšují vytrvalost a kondici. Tyto bylinky potlačují únavu, proto se nedoporučuje jejich požití ve večerních hodinách. Při správném a doporučeném dávkování se nemusíte obávat jejich vedlejších účinků.

Použití stimulantů

Stimulanty vám pomohou během práce, učení a sportovních výkonů. Zvládnete udělat více věcí a pojmout větší objem informací. To vede k další motivaci a zvýšení psychické pohody. Pokud vás trápí chronická únava a ztráta motivace, používejte stimulanty alespoň po dobu tří týdnů. Jejich pozitivní účinek trvá po vysazení až několik měsíců. Ke stimulantům přistupujte zodpovědně a užívejte je s rozumem. Při stálém nebo nadměrném požívání si na ně vytvoříte psychický či fyzický návyk a můžete pocítit útlum, podráždění, neklid a stres.

Aktivní látky ve stimulantech

Přírodní stimulanty obsahují stimulační látky, jako je guaranin, theobromin, aminokyseliny, alkaloidy, antioxidanty a kofein. Účinek se dostaví ihned po vzetí a stimulační efekt trvá až osm hodin. Hlavní složkou stimulantů je kofein. Rychle se vstřebává do krve, podporuje bdělost, aktivuje nervovou soustavu, dodává energii a zlepšuje myšlení a pozornost. Na kofein si tělo rychle vytvoří závislost. Pokud u sebe takové příznaky zpozorujete, vynechejte kofein po dobu pěti dní a závislost těla na této látce odezní.