Sortiment

Superpotraviny

Dobijete si energii, dodáte tělu značnou dávku vitamínů a předejdete různým nemocem. Pročistíte svůj organismus a budete se cítit fit.

AdaptogenyAfrické bylinyAfrodiziakaBylinné směsiČeské bylinyČínské byliny
Zvolte si:
Skladem
Zlevněné
Novinky
Seřadit podle:
Zobrazeno 18 produktů z 18
Stránka: 1

Superpotraviny

Superpotraviny harmonizují tělo

Superpotraviny jsou doplňky stravy a potraviny, které blahodárně působí na naše zdraví. Patří mezi ně zejména zelené potraviny, ovoce, zelenina a byliny. Superpotraviny nejčastěji pochází z jiných kontinentů a vyskytují se v tropických deštných pralesích, vyšších nadmořských výškách a v oblastech, kde sídlily dávné civilizace. Sice nenahrazují vyváženou stravu, ale mohou ji obohatit o prospěšné vitamíny, enzymy, minerály a aminokyseliny.

Vliv superpotravin na člověka

Účinky superpotravin znali již naši předci a využívali je k léčbě svých neduhů. Zmírňují žaludeční problémy, podporují imunitní systém, zlepšují zažívání, příznivě ovlivňují centrální nervovou soustavu, detoxikují organismus, působí protizánětlivě, snižují cholesterol, chrání před škodlivými radikály, redukují hmotnost a eliminují riziko vzniku rakoviny.

Použití superpotravin

Superpotraviny můžete konzumovat v syrovém stavu, v sušené podobě nebo ve formě prášku. Můžete je přidat do pokrmu nebo rozmíchat ve vodě a vypít. Superpotravinami se nemůžete předávkovat, ale může se objevit očistná reakce. Při té dochází k přechodnému zhoršení stavu, jelikož se z těla uvolňují škodliviny a vylučují se z těla ven močí a pokožkou. Tato očistná reakce netrvá déle jak tři týdny a můžete ji zmírnit snížením dávek superpotravin.

Aktivní látky v superpotravinách

Superpotraviny obsahují koncentraci prospěšných látek, které se tělu nedostávají v potřebné míře. Vyskytují se v nich vitamíny pro metabolismus bílkovin, tuků a cukrů, aminokyseliny pro výživu svalů, enzymy pro štěpení složek potravy, antioxidanty pro posílení srdce a minerály pro fungující organismus. V zelených superpotravinách se dále nachází chlorofyl známý pro své pročišťující účinky, jenž zvyšuje produkci hemoglobinu, pomáhá při chronických zánětech, ničí choroboplodné bakterie, upravuje trávení a vyrovnává krevní tlak.