Vilcacora
Prášek z kůry

Vilcacora neboli Kočičí dráp je dlouhou liánou, jejíž kořen má zázračné účinky na lidské zdraví. Dokáže stimulovat obranyschopnost organismu, pomáhá v boji proti civilizačním nemocem a dodá novou dávku dlouhotrvající energie. Celý popis
  = 100g        
  = / dávka

Popis rostliny Vilcacora

Uncaria tomentosa neboli Vilcacora je mohutná peruánská liána o neuvěřitelné délce 20 – 30 metrů. Setkat se můžete také s jejím dalším názvem – Kočičí dráp, který si vysloužila podle háčkových trnů. Těmito „drápy“ se rostlina zachytává o kůru stromů a šplhá po nich vzhůru. Vilcacoře se daří v amazonských pralesích v nadmořské výšce 600 – 2000 metrů a k léčebným účelům se používá zdřevnatělá kůra, kořeny a listy. Tato plazivá liána se silným stonkem má žilkaté a oválně vejcovité listy o délce 5 – 9 cm a o šířce 7 – 9 cm. Listy překrývají hnědou lodyhu a malé výhonky pokryté jemným chmýřím. Květy rostliny se barví do žluta až do oranžova a plody ve tvaru váčku schovávají semena o rozměrech cca 3 mm. Vilcacora roste ve vlhkých tropických pralesích i subtropických lesích Brazílie, Peru, Venezuely, Kolumbie, Panamy či Bolívie. Rostlina patří do rodu mořenovitých. Do Evropy se Vilcacora dostala v 80. letech minulého století a zařadila se na druhé místo ve světové oblíbenosti mezi peruánskými bylinami.

Co ve Vilcacoře nalezneme?

Vilcacora má vysoký obsah účinných látek, pro které je ceněna lidmi ze všech kontinentů. Bohatě jsou v ní zastoupeny alkaloidy, jež nabudí organismus, posílí ho v boji proti infekcím a celkově povzbudí imunitní systém. Dále se v ní nacházejí různé typy kyselin, látky s mírnější biologickou aktivitou a rostlinné steroidy. Za zmínku stojí rovněž flavonoidy a různé vitaminy a minerály. Rostlina je známá také pro svůj protizánětlivý efekt. Dokáže udržet organismus ve skvělé kondici a zničit volné radikály pomocí silných antioxidantů.

Účinky Vilcacory

Vilcacora má pozoruhodné účinky. Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a jako imunostimulant se v Peru používá více jak 2 tisíce let. Již domorodí indiáni Vilcacorou ošetřovali hluboké rány a používali ji na záněty močového ústrojí nebo kloubní onemocnění. Vyzkoušet ji můžete také na chronický únavový syndrom nebo při různých zánětech a infekcích. Do svého domova by ji rovněž měli vpustit senioři se zapomnětlivostí nebo lidé, kteří přetěžují svůj pohybový aparát.

Vedlejší účinky užívání

Vilcacora není určena těhotným a kojícím ženám a dětem do 3 let. Její užívání by měli zkonzultovat se svým ošetřujícím lékařem lidé se zdravotními problémy, zejména s nízkým krevním tlakem nebo se srdeční nedostatečností.

Jaká dávka je ta správná?

Každý den si můžete dopřát 3 gramy prášku z kůry této výjimečné rostliny. Jestliže chcete účinky Vilcacory důkladně poznat a prozkoumat, začněte na nižší dávce a vysledujte, jak na Vás působí.

Jak nejlépe užívat?

Prášek nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Tři odměrky (1 odměrka = 1 gram) prášku smíchejte ve sklenici s vodou a vypijte.

Země původu
Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Herbe a crochets, Cat's Claw, vilkakora, kočičí dráp, unkárie, Uňa de Gato, Vilcacora, cat´s claw, griffe du chat, liane du Pérou, life-giving vine of Peru, Samento, uncaria guianensis, uňa de gatu, Katzenkralle, czepota puszysta, zwyczajowo vilcacora, Uncaria tomentosa

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Podobné zboží