Vlašské ořechy
Loupané

Vlašské ořechy jsou plné zdravých a prospěšných látek. Díky tomu se stávají neobyčejně účinnou pochutinou. Celý popis

Vlašské ořechy jsou součástí našeho jídelníčku už od pradávna. Přesněji by se dalo říci, že už od neolitu. Co o nich víme dále? Vlašský ořech je v podstatě pecka ořešáku. Tento až 15 metrů vysoký strom má původ u nás v Evropě. Strom jako takový plodí po 4 letech - ořechy se po sklizni suší. Vzhledem k obal use dělí na 3 typy - papíráky, polopapíráky a kameňáky. Nás však bude zajímat spíše složení a účinky, proto si je nyní povíme.

Složení Vlašských ořechů

Hlavní složkou ořechů je v tomto případě tuk, kterého obsahují až 70%. nemusíme se bát, jedná se ve velké části o nenasycené mastné kyseliny, což je dobrá zpráva. Dále bychom narazili na bílkoviny a samozřejmě i cukry. Důležitý pro nás fakt, že jsou ořechy bohatým zdrojem energie a ne ledajaké. Díky obsahu tuků a nízkému glykemickému indexu se energie uvolňuje postupně, díky čemuž se oddaluje pocit hladu. Dále jsou vlašské ořechy bohaté na vitamíny E, B1 a B6, kyselinu listovou a minerály.

Účinky

Díky obsaženým látkám mají Vlašské ořechy spoustu účinků. Například alfa-lipová kyselina spolu s omega-3 mastnými kyselinami pomáhá chránit kardiovaskulární systém a snižovat hladinu LDL cholesterolu. Dále působí protizánětlivě a snižují krevní tlak. Vláknina a antioxidanty pomáhají v trávení a stimulují imunitní systém. Je prokázáno, že vlašské ořechy působí i na nervový systém a blahodárně účinkují na mozek.

Nevhodné pro

  • UPOZORNĚNÍ: ALERGEN!!!
Země původu
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží